Skocz do zawartości

Czy filtr może być za duży?i jak obliczyc moc światla_


Bursi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań>

1 . Chce zrobićsamemu filtr , moje akwarium to 120l ,a filtr bedzie mial kolo 22l powirzchnia biologiczna,bo tak mam beczke-pytanie to czy to nie za duży filtr, w pelni bedzie wypełniony keramzytem (troche ceramiki i Zeolitu),2l wata w innym pojemniku jako prefiltr (żeby bylo łatwo czyścić) . Czy może sie okazać że bedzie za duża filtracja biologiczna?

2. Jak obliczyc waty świetlowki znaczy jesli w akwarium LT mamy mieć do 0.5w na 1litr to czy w to sie wlicza tylko woda w akwarium czy też razem z filtrem?

3. Może ktos mi doradzi jakie rośliny do LT na podłożu 3cm ziemi z pomieszanym i  pokruszonym keramzytem ,na to 5 cm piasku bazaltowego?

4. Moze ktos mi doradzi gdzie tanio kupić rosliny?

 

 

 

Pierwszy post wybaczę. Od drugiego już będą ostrzeżenia. Popraw swoją pisownię. 

DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr może mieć za duży przepływ, wtedy masz za duży przepływ wody w  akwarium, co może być dla ryb uciążliwe.  Nie mam pojęcia, czy jest możliwa zbyt duża filtracja biologiczna. Oświetlenie liczysz tylko dla akwarium. Rośliny tanio ja kupuję od akwarystów  w oim mieście. Można znaleźć na tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może sie okazać że bedzie za duża filtracja biologiczna?

Moim zdaniem nie. Jeśli dasz czas żeby zbiornik dojrzał to osobiście nie widziałbym żadnych problemów... Nie mniej jednak tu poczekaj na bardziej doświadczonych.

 

 

2. Jak obliczyc waty świetlowki znaczy jesli w akwarium LT mamy mieć do 0.5w na 1litr to czy w to sie wlicza tylko woda w akwarium czy też razem z filtrem?

Liczysz po prostu L/W.

Jeśli piszesz że masz 120L akwarium i chcesz uzyskać 0.5W to potrzebujesz świetlówki o łącznej mocy 60W. Wliczasz tylko to co masz w akwarium, filtr Cię nie interesuje. Aż takiej dokładnej precyzji raczej nie potrzeba chyba że akwarium jest wysokie.

 

 

4. Moze ktos mi doradzi gdzie tanio kupić rosliny?

Jeśli jesteś z któregoś z dużych miast to szukaj na tablicy (w małych miastach rzadko ktoś wystawia rośliny a kupowanie i wysyłanie za pośrednictwem tablicy to trochę słabe rozwiązanie). Jeśli chcesz zaoszczędzić to możesz kupić na allegro z tym że tutaj nie oczekuj zbyt wiele. Sam kupiłem zestaw bodajże 8 gatunków roślin. Wszystko przyszło w jednej "papce". Jedynie to że szkoda mi było ich wywalić to wszystko delikatnie porozdzielałem i wsadzałem. Oczywiście wszystkie nie miały korzenia (po prostu rośliny z przycinki). Przyjęły się tylko 3 gatunki. 

A najlepiej od lokalnych akwarystów.

Edytowane przez ~eL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...