Skocz do zawartości

Lignity, korzenie a krasnorosty


asdfg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lignity albo korzenie mogą zwiększać/potęgować rozwój krasnorostów albo innych glonów?

 

Chyba znalazłem już informacje. Lignity i korzenie posiadają garbniki i humusy a te obniżają ph i z kolei niszczą glony.

Edytowane przez razer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Właśnie zmierzyłem kropelkowym testem JBLa i wychodzi że no3 mam 10. Zmierzyłem też no2 kropelkowym sery i mam 0. Po4 sery mam 0,5. Wiecie dam sobie spokój z tymi paskowymi JBL bo to guzik warte a wychodzą mi jakieś kosmiczne wyniki. Tylko na czym polega mój problem. Mam krasnorosty i rośliny nie chcą rosnąć. Opisze swój baniak.

 

84 litry, swiatło 48 wat, No2 , No3 i po4 już znacie. Nawoże co tydzień aqua art classic. Co2 w płynie 5 ml dziennie. Podmiana 25-30 % co tydzień. Zbiornik ma już rok. Filtr kubełek eheim 2224. Ryby 12 razborek klinowych. Rośliny obecnie tak średnio. Dlaczego nie chcą rosnąć i mam glony?

 

Dodam żę bardzo długo świece od 8 do 22-23.

Edytowane przez razer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam żę bardzo długo świece od 8 do 22-23.

Za długo. Maksymalnie 10h/24h.

 

 

 

Nawoże co tydzień aqua art classic. Co2 w płynie 5 ml dziennie

 

 

Rośliny obecnie tak średnio. Dlaczego nie chcą rosnąć

Za mało dajesz roślinom papu ;-) . Aqua Art Classic plus Carbo to nie wszystko? Gdzie microelementy? Jakie masz podłoże? Jakie masz rośliny?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsze długość świecenia do 10 h /24 h. Podłoże to mhk filtus floran. Narazie podaje tylko ten classic i carbo bo nie wiem co jeszcze moge podać. Nie znam się tak bardzo. Ale faktycznie moje rośliny mogą głodować ale co mam podać? Bo nie mam zielonego pojęcia. Tylko błagam nie piszcie o solach bo to już w ogóle dla mnie czarna magia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie moje rośliny mogą głodować ale co mam podać?

No to tak na początek poczytaj to http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

Na pewno wiele Tobie wyjaśni.

Trochę odbiegamy od tematu wątku. Jeśli masz krasnorosty (przydałyby się jakieś fotki) to zachęcam do lektury http://forum.superakwarium.pl/topic/5739-krasnorosty-kontra-cierpliwo%C5%9B%C4%87/

I generalnie tematy podpięte w dziale "Glony".

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...