Skocz do zawartości

180'tka Mini Malawi...


tomsonejro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za dużo tych ryb? Rzeczywiście trochę więcej kamorów by się przydało.

Wiesz  co 15szt. to nie za dużo ... a co do kamieni to zmniejszyłem agresję poprzez zmniejszenie ich liczby... i zrobiłem bardziej przepływowe groty u mnie działa :) jakbyscie mieli problem z agresja polecam wypróbowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz  co 15szt. to nie za dużo ... a co do kamieni to zmniejszyłem agresję poprzez zmniejszenie ich liczby... i zrobiłem bardziej przepływowe groty u mnie działa :) jakbyscie mieli problem z agresja polecam wypróbowac...

Bardzo dobre podejście, to jest to co zawsze powtarzam ! indywidualne podejście do zbiornika i obserwacja zachowań poprzez zmiany ułożenia skał. Pewnie zauważyłeś że jak wyciągniesz wszystko to agresja jest zerowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście, to jest to co zawsze powtarzam ! indywidualne podejście do zbiornika i obserwacja zachowań poprzez zmiany ułożenia skał. Pewnie zauważyłeś że jak wyciągniesz wszystko to agresja jest zerowa :)

Dokładnie ! Szanowny Panie Kolego zgadzam się w 100% 

Pyszczaki trzymam od 15 lat więc można przez ten czas się sporo nauczyć.

Teraz ze względów metrażowych mam taki , a nie inny zbiornik... i myślę , że śmiało można by dołożyć jeszcze 10 szt. ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsonejro

 

To co napisał Bartt85 to była chyba ironia. Na pewno nie pochwała dla wyciągania skał...

 

 

Jeśli terytorialnym rybom zabierasz ewentualne miejsca które mogłyby obrać za rewir... No to nie dziw się, że agresja spada, nie trzeba tutaj 15 lat doświadczenia tylko przejść się do pierwszego lepszego akwarystycznego z pyszczakami.

 

 

Jeśli masz aparat, to wrzuć fotkę jak prezentuje się całe akwarium - tylko poczekaj do wieczora, aby w szybie nic się nie odbijało. Na filmiku za dużo zbliżeń, a jestem ciekawy jak to wygląda całościowo.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregotsw

Chciałbym, żeby była to ironia, niestety nie jest. Wygłaszał już swoje poglądy w innym temacie :(

 

Co prawda nie znam się na malawi i nigdy nie miałem, nie wiem też po jakiego grzyba przerybiać malawi i tracić ciekawe zachowania ryb. Mógłby mi to wytłumaczyć autor tematu jeśli ma 15lat doświadczenia z malawi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregotsw

Chciałbym, żeby była to ironia, niestety nie jest. Wygłaszał już swoje poglądy w innym temacie :(

 

Co prawda nie znam się na malawi i nigdy nie miałem, nie wiem też po jakiego grzyba przerybiać malawi i tracić ciekawe zachowania ryb. Mógłby mi to wytłumaczyć autor tematu jeśli ma 15lat doświadczenia z malawi? 

 

To przeczytaj dokładnie moje poglądy jeszcze raz ale tym razem ze zrozumieniem ;) Jeżeli nie miałeś malawi i się na nim nie znasz to nie rób smutnych minek do moich poglądów których nie wyssałem sobie z palca ;)

 

Chodzi przede wszystkim o stworzenie takich warunków żeby ryby się nie mordowały a żyły ze sobą w zgodzie i eksperymentowanie z wystrojem akwarium służy właśnie temu celowi. Wyciągnięcie wszystkich skał z akwarium nie było z mojej strony ironią. Jest to tylko przykład na to jak wpływa to na zachowanie ryb oraz jakie są wtedy zrelaksowane. Następnie dokładamy skał i obserwujemy itd... itp... ale każdy robi co uważa za słuszne na przykładzie swojego akwarium, nie ma jednej recepty. Jedni wolą jak się biją, inny wolą mieć ryby żyjące w harmonii :) 

 

P.S. myślę że z tym dołożeniem 10ciu sztuk to na pewno ironia heheh 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja rozumiem, że jeśli aktualna aranżacja powoduje za dużo zgrzytów to warto kombinować.  Tylko to jest odwracanie kota ogonem.

Nie lepiej dobrać obsadę i aranżację tak aby rybom pasowała?(można z częściowym prawdopodobieństwem tego dokonać jeśli robi się to z głową) Chcesz mieć trzy samce jednego gatunku? Aranżujesz akwarium z w miarę wydzielonymi trzema rewirami.

 

Jak ktoś ładuje masę ryb bez pomysłu i mu się tłuką bo nie pomyślał zawczasu o aranżacji to faktycznie będzie przestawiał kamienie... Albo wyciągnie kamienie i ryby będą zrelaksowane - zatracając przy tym swoje naturalne zachowania. 

 

 

Pamiętaj też, że rywalizujące samce ładniej się wybarwiają, a chyba o to chodzi aby ryba dobrze się prezentowała. Kolejny fakt jest taki, że częste zmiany aranżacji mogą doprowadzić także do stresu, kolejnych walk o obranie jak najlepszego rewiru itp. itd.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wiem do czego zmierzasz. Aranżacja to tylko jedna z opcji :) do tego dochodzi oczywiście dobranie odpowiedniej obsady. Nie chodzi mi o to, żeby wpuścić co się da i kombinować z aranżacją bo wtedy nic z tego i tak nie wyjdzie. Ale czasami można dobrać 3 gatunki ryb w małym akwarium 240-300l i będziemy mogli obserwować ciekawe zachowanie ryb, bo każdy gatunek będzie zachowywał się inaczej i mimo 3 gatunków ryby będą się super tolerowały i będzie ciekawie :) Ja swoje malawi 240l zlikwidowałem bo moja wiedza była wówczas niewystarczająca i mi nie wypaliło. Ale od tego czasu sporo o tym biotopie się dowiedziałem i dzięki pewnym osobą, które przez całe życie hodują tylko afrykańskie pielęgnice wiem, że dzięki takiemu podejściu można stworzyć super zbiornik. Już pokazywałem ten filmik ale zrobię to jeszcze raz bo jest to moim zdaniem wzór do naśladowania i dla mnie to jest własnie idealne akwarium z biotopem malawi. 




Jestem również na jego forum i jest tam tysiące malawistów z niesamowitą wiedzą popartą wieloletnią praktyką.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja rozumiem, że jeśli aktualna aranżacja powoduje za dużo zgrzytów to warto kombinować.  Tylko to jest odwracanie kota ogonem.

Nie lepiej dobrać obsadę i aranżację tak aby rybom pasowała?(można z częściowym prawdopodobieństwem tego dokonać jeśli robi się to z głową) Chcesz mieć trzy samce jednego gatunku? Aranżujesz akwarium z w miarę wydzielonymi trzema rewirami.

 

Jak ktoś ładuje masę ryb bez pomysłu i mu się tłuką bo nie pomyślał zawczasu o aranżacji to faktycznie będzie przestawiał kamienie... Albo wyciągnie kamienie i ryby będą zrelaksowane - zatracając przy tym swoje naturalne zachowania. 

 

 

Pamiętaj też, że rywalizujące samce ładniej się wybarwiają, a chyba o to chodzi aby ryba dobrze się prezentowała. Kolejny fakt jest taki, że częste zmiany aranżacji mogą doprowadzić także do stresu, kolejnych walk o obranie jak najlepszego rewiru itp. itd.

Nawet wśód swoich dochodzi do groźnych walk wiec na to nie ma regóły Panie kolego

Nawet wśód swoich dochodzi do groźnych walk wiec na to nie ma regóły Panie kolego

Wiem do czego zmierzasz.... jest tak np. że pewne zachowania można przewidzieć , każdy malawista ma chyba takie coś ,że patrzy na rybe i wie jak w danym momencie sie zachowa.

Zabrać wszystkie kamyczki - nie nie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...