Skocz do zawartości

Dobór osady


golonko69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce neonków ...

 

 

Podejście vol 2 - tabelka

 

 

Oczywiście nie zależy mi na wszystkich rybach z dolnej cześci tabelki, tylko coś z tego pułapu bym widział u siebie/

Wypisałem więcej bo zapewne coś będzie nie tak.

Akwa roślinne np. z piaskiem.

post-20397-0-42689500-1391855047_thumb.png

Edytowane przez golonko69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz najpierw które ryby Cię najbardziej interesują. Jeśli wierzyć tym parametrom, to masz spore pole do popisu.

 

A może Ameryka południowa ? Nannacara Anomala, wokół niej można stworzyć fajną obsadę i parametry masz ładne pod nią. Jak z temperaturą wody ?

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil, w końcu jakaś sensowna odpowiedź, która ukierunkuje mi skład akwarium. 

 

A zamiast rybki stadnej można by dać 2 rodzaje jakiś innych ryb z tej tabelki ? (np. Molinezja ostrousta 3+1 oraz brzanka różowa 3+1).

Wiem, że pomieszam mocno rodzaje ryb, ale jeśli nie pasuje takie rozwiązanie to czym jest ono spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaganiami takimi jak ?

Wg danych zawartych na waszej stronie, które również umieściłem w tabelce PH pasuje, Temp. pasuje, roślinność jak i podłoże również pasuje.

Stąd jako dociekliwy świeżak chciałbym, by ktoś ogarnięty mi to wytłumaczył  dosłownie, konkretnie i czarno na białym.

Rozumiem, iż jestem upierdliwy, ale póki co każdy pisze tylko coś w stylu: nie nie mogą być, poleca inne ryby, nie dowierza testowi wody lub też pisze iż to prowokacja.

 

Naprawdę zależy mi na mojej obsadzie i będę naprawdę wdzięczny za napisanie mi dlaczego ryba XYZ, ABC, EFG (z tabelki) nie pasuje do tej obsady...

 

 

Jeśli wymagam zbyt dużo to śmiało proszę pisać, ale myślałem że od tego jest właśnie forum.

Edytowane przez golonko69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje akwarystów odnośnie warunków ryb do życia wynikają z tego w jakim środowisku naturalnym one żyją. Na przykład w środowisku naturalnym molinezji woda jest twarda i zasadowa, ba może być nawet lekko słonawa, a w środowisku  pielęgniczki kakadu jest miękka i raczej kwaśna. Tam gdzie żyje molinezja jest raczej więcej skał, a tam gdzie żyje kakadu jest sporo korzeni. My akwaryści staramy się wiernie odtworzyć ich środowisko naturalne, a dane o Ph pochodzące z twojej tabelki są strasznie niedokładne, ryba nie ma aż tak dużego zakresu twardości wody w jakiej może żyć, te wartości jakie ty podałeś są błędne i tyle. Gdybyś wrzucił do swojej wody molinezje to by żyła, ale ciężko nazwać to życie, bo byłaby to raczej wegetacja.
Podsumowując: Nie możesz dołożyć żadnych ryb z tej tabelki do swojego akwarium.
Proponuję ci obsadę:

8-10 otosków
1 zbrojnik

1+3 kakadu

20 neon czerwony/hokejówka amazońska/drobnoustek trójpręgi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...