Skocz do zawartości

Akwarium 121l


adrianek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pokazać Wam swoje akwarium, może jeszcze trochę niedopracowane, ale wszystko powoli, jeśli macie propozycję co do zmian, bardzo proszę pisać ;)

 

Niestety nie mogłem prawidłowo przeprowadzić startu akwarium i musiałem wpuścić ryby do akwarium, z resztą w nie najlepszej obsadzie, dlatego proszę o pomoc w tym temacie http://forum.superakwarium.pl/topic/42712-obsada-do-121l/?p=436002

 

1. Podłoże dla roślin FILTUS FLORAN START
 
dsc-0042.jpg
 
2. Siatka na podłoże dla roślin
 
dsc-0043.jpg
 
3. Lekka warstwa żwirku na siatkę później 16 kg piasku AQUAWILD QUARTZ SAND SS
 
dsc-0044.jpg
 
4. Woda + reszta roślin 
 
dsc-0047.jpg
 
5. Po wyklarowaniu i wpuszczeniu ryb 
 
dsc-0057.jpg
 
Obsada :
 
6 Skalarów, 2 średnie i 4 małe, oczywiście do wydania.
 
6 Brzanek sumatrzańskich,
 
5 Pyszczaków yellow, Jeśli znajdę chętnego to sprzedam/oddam.
 
Rośliny :
 
1 Żabienica,
 
Sporo nurzańca, 
 
Zamówiłem CLADOPHORA AEGAGROPILA gałęzatka kulista i trawnik ELEOCHARIS PARVULA.
 
Temperatura wody około 26 stopni C, innych parametrów wody jeszcze nie znam.
 
Planowane oświetlenie 2x 39 W
 
Zapraszam do komentowania, a najbardziej zależy mi na konstruktywnej krytyce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada fatalna, ale to już wiesz. Jak oddasz pielęgnice to będzie fajna Azja. Nie wiem zabardzo po co te wynalazki z podłożem, wystarczy sam piach na takie rośliny. Oświetlenie zdecydowanie za mocne, wystarczy np. 2x18W lub jedna świetlówka 39W. Przy takim oświetleniu żadna ryba nie będzie miała ochoty na pływanie. I wpuszczasz ryby do świeżo zalanej wody-to może mieć fatalne skutki dla ryb i całego baniaka.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium niedojrzałe... może być źle. Sztuczne ozdoby dla ryb również nie powinny się znaleźć w akwarium. Skalary i pyszczaki do oddania no ale to już napisałeś. Brzanki stadne są dlatego dokupiłbym tak do 10 sztuk chociaż. Co do dobrania reszty obsady się nie wypowiem bo się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić z tego brzankarium?

Filtr schowałabym za nurzańcem, wtedy nie będzie rzucał się tak w oczy, termometr umieścić gdzieś na bocznej szybie. Przy nurzańcach będzie można wsadzić gruby korzeń-ja widzę tam coś takiego

http://www.akwaria.net/var/robizoo/storage/images/artykuly-akwarystyczne-w-promocji/korzen-hodowlany-kh-49/2386-5-pol-PL/KORZEN-HODOWLANY-KH-49.jpg

oczywiście nie sztuczny, chodziło mi bardziej o kształt.

 

Ale w pierwszej kolejności zrób podstawowe testy i sprawdź czy taka obsada ma tam prawo bytu.

 

EDIT:najważniejsze, akwarium ma się Tobie podobać, inni mogą tylko sugerować.

Edytowane przez Ossesmayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki sumatrzańskie to jak dla mnie jedne z najładniejszych brzanek. Sam myślę o założeniu kolejnego akwarium właśnie z tymi brzankami. Myślę że jak w Twoim akwarium będzie więcej roślin i może wspomniany przez przedmówcę korzeń to te brzanki w tym akwarium będą się prezentować rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada fatalna, ale to już wiesz. Jak oddasz pielęgnice to będzie fajna Azja. Nie wiem zabardzo po co te wynalazki z podłożem, wystarczy sam piach na takie rośliny. Oświetlenie zdecydowanie za mocne, wystarczy np. 2x18W lub jedna świetlówka 39W. Przy takim oświetleniu żadna ryba nie będzie miała ochoty na pływanie. I wpuszczasz ryby do świeżo zalanej wody-to może mieć fatalne skutki dla ryb i całego baniaka.

 

Tak, niestety nie miałem wyboru musiałem je dać od razu, znajomy rezygnował z akwarium i gdyby nie ja to pewnie by już nie żyły, wynalazki z podłożem dlatego, że na innym forum pisali, że sam żwirek/piach będzie jałowy i dużo to tam nie wyrośnie, więc dałem w końcu to tylko 12 zł a mam żyzne podłoże w akwarium :)

 

Co do oświetlenia to przerobie obecną belkę 21 W na 39 W kwestia jednego tygodnia, na pewno się odezwę w tej sprawie ;)

Akwarium niedojrzałe... może być źle. Sztuczne ozdoby dla ryb również nie powinny się znaleźć w akwarium. Skalary i pyszczaki do oddania no ale to już napisałeś. Brzanki stadne są dlatego dokupiłbym tak do 10 sztuk chociaż. Co do dobrania reszty obsady się nie wypowiem bo się nie znam.

 

Tak, jak wyżej co do niedojrzałego akwarium, co do tej ceramicznej "kłody" czy co to tam jest, to dałem ją tymczasowo jako kryjówka dla pyszczaków.

 

Brzanki, tak ;) też mi się podobają i zostaną ;)

A może zrobić z tego brzankarium?

Filtr schowałabym za nurzańcem, wtedy nie będzie rzucał się tak w oczy, termometr umieścić gdzieś na bocznej szybie. Przy nurzańcach będzie można wsadzić gruby korzeń-ja widzę tam coś takiego

http://www.akwaria.net/var/robizoo/storage/images/artykuly-akwarystyczne-w-promocji/korzen-hodowlany-kh-49/2386-5-pol-PL/KORZEN-HODOWLANY-KH-49.jpg

oczywiście nie sztuczny, chodziło mi bardziej o kształt.

 

Ale w pierwszej kolejności zrób podstawowe testy i sprawdź czy taka obsada ma tam prawo bytu.

 

EDIT:najważniejsze, akwarium ma się Tobie podobać, inni mogą tylko sugerować.

 

Chyba tak ;) dokupię brzanek i będzie ładna ławica, termometr i filtr gdzieś ulokuje, jak na razie to widziałem na pewnym szrocie filtr kubełkowy eheima i trzeba go kupić w końcu, bo ta chińska kaskada nie daje mi spać ;)

 

dekoracje na pewno jeszcze dojdą, jak na razie marzę, aby akwarium ustabilizowało się biologicznie. 

 

Z weną twórczą u mnie krucho, więc przyda się pomoc ;)

 

A może w malawii pójdziesz ? ;)

 

Podoba mi się, i takie będzie moje drugie akwarium, planuję około 300l, moim zdaniem w małych akwariach duże ryby słabo się prezentują jak, np. pyszczaki.

 

Brzanki sumatrzańskie to jak dla mnie jedne z najładniejszych brzanek. Sam myślę o założeniu kolejnego akwarium właśnie z tymi brzankami. Myślę że jak w Twoim akwarium będzie więcej roślin i może wspomniany przez przedmówcę korzeń to te brzanki w tym akwarium będą się prezentować rewelacyjnie.

 

Tak będzie :)

 

 

 

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie, skalary wychodzą w następnym tygodniu, a pyszczaki jak dobrze pójdzie w ten weekend, a za kasę ze sprzedaży dokupię brzanek i ten filtr (20 zł, tylko bez węży, środek kompletny, nie wiem czy działa :))

 

fajnie to wygląda :) Edytowane przez adrianek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że ta "brzanka sumatrzańska" to nie jest brzanka sumatrzańska?

Sverting opisał to w swojej bajce jeśli dobrze kojarze :)

Mimo to anchisporus nie ma polskiej nazwy, więc w sumie po Polsku ta sumatrzańska i ta. To nieważne bo i tak łacina jest nieomylna, różnica jest taka że anchisporus nie występuje na sumatrze, a tetrazona tak.

E: Tu wychodzi Polskie nazewnictwo i nazwy jak glonojad, gupik żenada  :-|

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki i skalary wydane, zatem przybyło 4 brzanki sumatrzanskie i 2 brzanki różowe tylko tyle w sklepie zostało oraz 2 krewetki red cherry może się utrzymają, chociaż już po pierwszych 5 minutach zauważyłem ataki ze strony ryb ;)

Aktualizacja.

Fauna:

10 brzanek sumatrzanskich,
2 brzanki różowe,
2 krewetki red cherry.

Flora:

1 Żabienica,
Dużo nurzańca,
gałęzatka kulista,
trawnik ELEOCHARIS PARVULA.
Rzęsa wodna,
I jakichś mech.

 

Edit:

 -1 krewetka red cherry ;)

 

Akwarium ma iść w stronę Azji, jakie roślinki dokupić, jakie usunąć ? ile ryb i jakie jeszcze dokupić ? w akwarium przeważać mają brzanki sumatrzańskie.
 
A póki co zapraszam do obejrzenia filmiku, w tym moje akwarium pod wodą :)
 
Edytowane przez adrianek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...