Skocz do zawartości

Akwarium ~200l - potrzebna pomoc


xaxupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem za grosze akwarium bo znajomy chcial sie pozbyc i mam akwarium 120x40x50, jesli wierzyc wodociagom to ph 7,5. Podloze to sredni zwirek. W zestawie dostalem kilka rybek mianowicie:

- Welonke,

- 4x skalary (te wieksze),

- 2x mieczyki male,

- 2x kosiarki,

- gurami dwuplamiste,

- brzanka rekinia,

- 2x zalobniczki

 

Ogolnie cos ubogo wyglada akwarium, mysle nad dokupieniem 6x kiryskow pstrych lub pande (tylko jeden gatunek chce), 2x bocja wspaniala, 15x neonkow, i mojego kochanego bojownika z dwoma samiczkami, nie bedzie z tym zadnego problemu?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na jeden biotop.. Na skalary czy neony i tak masz za duże pH. Kosiarki tak na styk, długość jest ok, ale bez innych ryb dennych bo rosną spore. Zrobiłbym z tego fajną Azję:

 

Gurami dwuplamisty 1+3

razbora klinowa 30 sztuk

kosiarka 6-8 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze skalary zjedza neonki, bocje poobgryzaja skalary, czy 6-8 kosiarek nie jest sporo? to rosnie jak cholera? Chcialbym jakies fajne kolorowe rybki, te razbory klinowe nawet ladne, zalatuja troszke do neonkow;) Mozna kilka kiryskow dodac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kiryski odpadaja, proponujesz dodatkowo 4 kosiarki, no to ok, moge dodac do tego grubowarga zielonego? Gurami mi sie strasznie nie podobaja, wiec wolalbym cos za nich. Pozdrawiam

 

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ta rybke prawie 2 lata w 100l z neonkami,bojownikami 1+2 i nie bylo problemu, rosl jak na drozdzach. Tylko wlasnie chodzi mi o to zeby nie robic grandy, dlatego prosze was o pomoc

 

edit: Kolega forumowicz wytlumaczyl mi wszystko jasno i wyraznie. Temat do zamkniecia

Edytowane przez xaxupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...