Skocz do zawartości

Restart akwarium na bazie ziemi ogrodowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam zbiornik 112l, oświetlenie 2x18W, filtr JBL cristalprofi e901.

 

Pierwsze podejście do restartu: 4cm ziemi, 2cm grys bazaltowy. Stało tak z 2 tygodnie, posadziłam trzy roślinki - niestety zaczęły gnić, liście zaczęły brązowieć. I pojawiły się na nich śladowe ilości glonów. Zdałam sobie sprawę, że dałam za małą ilość grysu na ziemie. To na nowo:

4cm ziemi, 4cm grysu, rośliny posadzone na nowo (mam nadzieję, że da sie je uratować?) no i stoi tak od tygodnia. Problem jest taki, że woda jest cały czas mętna? Z reguły miałam mętną wodę przez dwa dni. A tu już tydzień, bez żadnej poprawy. Mam czekać, podmieniać wodę, czy nie? Proszę o pomoc.

Od razu mówię, że w akwarium ryby jeszcze nie pływają i nigdy nie robiłam żądnych testów na sprawdzanie parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłaś choć część wody z poprzedniej aranżacji akwarium i dojrzałego filtra? Po starcie akwarium to normalne że część roślin może zgnić, potrzebują one czasu na odnowienie systemu korzeniowego. Uzupełnij informacje jakie to rośliny i sprawdź na tą chwile jakie parametry ma woda kranowa(strona wodociągów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, jak najszybciej zakupić testy i napiszę dokładnie co wyszło. Tak, użyłam wody z poprzedniej aranżacji. 

Rośliny:

- Micranthemum umbrosum (zgniła doszczętnie) 

Eleocharis acicularis (jako jedyna się trzyma, zważając na to, że przy tym oświetleniu myślałam, że nie da rady)

- Moczarka kanadyjska (obeszły ją glony)

i roślinka typu Anubiasa, ale nie pamiętam nazwy (liście zaczęły brązowieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...