Skocz do zawartości

Pielęgniczki Ramireza - Ikra


panufnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pielęgniczki złożyły ikrę lecz ją później podskubywały ale cały czas broniły gniazda od innych ryb. W trosce o ikrę postanowiłem cały krzaczek anubiasa z ikrą przenieść do mniejszego akwarium. Na trzeci dzień nad ranem patrzę a wokół krzaczka jest mnóstwo małych poruszających się kropeczek. Teraz pytanie jest takie czy mogę rodziców przetransportować do tego małego akwarium gdzie są jajeczka?

 

Założyłam Ci osobny temat.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko źle rozegrałem. Ikra zmarnowana. Dzisiaj w akwarystyce dowiedziałem się jedno - przyroda sama się obroni, co ma się urodzić to urodzi co nie to nie. Smutny dzień akwarysty :(

 

Po, co tygodniowej podmianie częściowej wody oczekuję na nowe emocje. Podrasowałem miejsce gdzie ostatnio pielęgniczki złożyły ikrę choć podejrzewam, że mogą w innym miejscu. Dobrze się składa, że mam 2 tygodnie urlopu od dzisiaj i będę się bacznie przyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im trochę spokoju, zbyt duża ingerencja sprawi ze rodzice będą zestresowani co odbija się na dzieciach. Nie zrażaj się, jeśli przez kilka pierwszych prób nic nie wyjdzie, bo ryby muszą nabrać doświadczenia (ryby są rozmnażane na skale przemysłową, wiec hodowcy zabierają ikrę rodzicom i sami się nią opiekują, wiec takie ryby później nie do końca wiedza co z nią zrobić) jeżeli chcesz je rozmnażać pozwól działać naturze.

Edytowane przez ahr
Pisownia.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...