Skocz do zawartości

Ulubiona rybka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę ulubionych więc ciężko będzie wyłonić tą no.1, tym bardziej, że z perspektywą czasu trochę się zmieniły moje upodobania...

Do niedawna powiedziałbym - A. nigrofasciata (Pielęgnica zebra), ale dziś powiem C. maronii (Akara z Maronii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja bardzo lubię skalary, ale chyba moja ulubiona ryba to tetra cesarska (Nematobrycon palmeri). Nie tyle cenię ją za wygląd, co za charakter. Po włożeniu ręki do akwarium, wszystkie duże ryby uciekają w kąt, a tetry atakują, skubią. Super.

 

Sent by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja interesuje się akwarystyką od dwóch lat ale do tej pory tylko czytałam na ten temat, dopiero teraz zamierzam połączyć teorię z praktyką, a moimi ulubioną rybką jest bojownik, ponieważ miałam kiedyś takiego w szklanej kuli, ale oddałam po 2 dniach bo nie mogłam patrzeć jak biedak się męczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bojownik- kocham te ryby, miałam miesiąc temu bojownika, lecz zachorował na wytrzeszcz oczu, do tej pory o moim kochanym nie zapomniałem, kocham bojowniki, są pasjonujące, ciekawią swoim zachowaniem i urodą. No i jeszcze skalar - nie znam jeszcze zbyt dobrze tych ryb, ich charakteru, lecz mi się podobają i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

brzanki to moje faworytki:)

Ja nie lubie Brzanek Sumatrzańskich i innych gdyż ryby te podgryzają innym gatunkom płetwy ogonowe. Zwłaszcza rybkom o płetwach kolorowych i weloniastych jak np Gupiki. Brzanki powinno się hodować w obrębie swojego gatunku jako stado w akwarium jedno gatunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ryb ulubionych ale najbardziej :

1.Synchiropus splendidus Mandaryn wspaniały

2.Symphysodon discus Paletki/dyskowce

3.acanthurus glaucopareius

4.naso elegans

5.Acanthurus Achilles (Wspaniała ryba ale niestety ciężko z dostępnością a cena.. to czasem koszt założenia akwarium roślinnego)

 

Jak na razie mam tylko 120l słonej wody i większości ryb nie mogę mieć ale w tym roku są plany postawienia zbiornika 120x60x60 :cool:  i będzie można pomyśleć.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubię glonojady i kiryśniki czarnoplame. Glonki lubię za ich piękną sylwetkę i "pracowitość" (mam zbrojnika glonojada Goglusia - pocieszny jest ciągle siedzi w zamku niczym król - jest dosyć duży. A kiryśniki lubię za to,że są takie ciekawe i silne (chociaż niefajnie było, jak mi powyjadały wszystkie małe pawie oczka :-|).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...