Skocz do zawartości

Ręczne ozdoby


Xenonex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Niedługo ferie, więc będę miał dużo wolnego czasu. Ale... co z tym czasem zrobić? Wymyśliłem sobie zatem, że porobię jakieś ozdoby do akwa samodzielnie. Silikon akwarystyczny już mam, inne materiały też się znajdą. Ale co dokładnie zrobić? Proszę o pomysły i krótkie wykonania.

Pozdrawiam:D

Oj, błąd mi się wkradł w przedostatniej linijce- miało być: "i krótkie SPOSOBY wykonania" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodów żeby styropianu nie wsadzać. Więc spokojnie taka grota może być ;)

 

Edit: Byle by kamienie wody nie zatwardzały, ale to chyba już wiesz :)

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym styropianu do akwarium nigdy nie włożył. Owszem mam tło styropianowe,ale na zewnątrz. Uważam,że robienie takich ozdób jak np.groty oklejane kamieniami jest nie naturalne,ale jest to tylko moje zdanie (mimo wszystko lepiej wyglądają kokosy,a najlepiej korzenie i rośliny)Ahr- co do tego nurka to mnie rozbawiłeś ;-)Próbowałeś robić haha?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To drewno to bardzo rzadko spotykany i niewiarygodnie cenny... styropian! :) (Chyba) Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Styropian ? Wpisz w Google styropian już wybierz się gdzieś do składu budowlanego...

 

A mógłbyś swoje wypowiedzi w jakimś ogólnie rozumianym języku formułować? Będę zobowiązany. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi po głowie chodzi dość ambitny temat, czyli tło strukturalne własnej roboty. Miałem krótką styczność z żywicami polimerowymi i można z nich robić niezłe cuda. Plan mam taki: 1. Muszę znaleźć płaski kamień (lub inną powierzchnię), większy niż tylna scianka akwarium. 2. Posmarować go środkiem rozdzielającym. 3. Posmarować żelkotem kilka razy, nałożyć matę szklaną z żywicą i zdjąć formę, a z formy zrobić odbitkę (lub więcej i sprzedawać:). To dość skomplikowane, ale sporo wskazówek znalazłem na stronie: http://e-zywica.pl/forma_wstep.html

Na przykładzie tej rzeźby można wykonać inne ozdoby do akwarium.

 

Wiem, że na allegro są takie tła, to najlepszy dowód, że można:) Widziałem też kamienie z żywic i dobrze pomalowane wyglądają świetnie. Z formy żywicznej można robić odlewy z dowolnych materiałów. Mi się marzy zdjęcie formy ze starej ściany z cegłami, pomalowanie jej na naturalne kolory i stworzenie wrażenia zalanego domu z ozdobami typu potłuczona ceramika. Taki postapokaliptyczny klimacik. Z fajnym oświetleniem wrażenie może być niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...