Skocz do zawartości

Akwarium 45l. Dobór roślin, ryb itp.


DawajNaJeza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Już od pewnego czasu mam akwarium 45l, lecz wydaje się strasznie puste. Z roślin mam tylko jakieś trawy, które bardziej rosną w górę niż na boki ( podejrzewam, że wina małego oświetlenia tylko 0,2) oraz mech. Miałem też korzeń, lecz pozbyłem się go ze względu zabawionej wody. Ryby jakie mam to:

3x razbora klinowa, 2x sumiki (dokładnej nazwy nie znam, powiem tylko że są przeźroczyste), 4x żałobnica, 3x neonki, 2x gupiki i 2 małe glonojady. Od razu dodam, że mam w planach dokupić 4 sztuki gupików i 3 sztuki razbór. Dobry pomysł? Podłoże to biało czarne kamyczki.

 

P.S. Czy opłaca się inwestować w nową lampę i pokrywę w tak małym akwarium? I ile by to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2x sumiki (dokładnej nazwy nie znam, powiem tylko że są przeźroczyste)

Może to Sumik szklisty Kryptopterus bicirrhis. Jeśli tak to jest to ryba stadna i powinno się ja trzymać w ilości co najmniej kilku sztuk. A Twoje akwarium jest zdecydowanie za małe nawet na te dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić porządek z tym akwarium to oddaj wszystkie rybki. Wszystkie prócz gupików są za duże na to akwarium. 

Możesz dać ogłoszenie na Tablicy, tam szybko znajdziesz chętnego. Następnym krokiem jest sprawdzenie na stronie wodociągów Twojego miasta jakie masz parametry wody w kranie. Możesz też zakupić testy do wody, kropelkowe są droższe, ale wystarczą CI na długi czas. Pod parametry potem dobierzesz obsadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić porządek z tym akwarium to oddaj wszystkie rybki. Wszystkie prócz gupików są za duże na to akwarium. 

Możesz dać ogłoszenie na Tablicy, tam szybko znajdziesz chętnego. Następnym krokiem jest sprawdzenie na stronie wodociągów Twojego miasta jakie masz parametry wody w kranie. Możesz też zakupić testy do wody, kropelkowe są droższe, ale wystarczą CI na długi czas. Pod parametry potem dobierzesz obsadę. 

Co do wody to mogę powiedzieć tylko, że jest twarda. Dokładnie nie sprawdzę, ponieważ jestem raczej z małej mieściny i nasza oczyszczalnia nie ma strony :f. Co do testów z tego co patrzyłem są dosyć drogie i nie wiem czy aż tyle wydam na taką rzecz. Popytam rodziny, kolegów może oni mają. A co do wystawiania ryb na tablicy. Nie wiem jakby to wyglądało, tzn. za ile rybka itp. I jeszcze kwestia wysłania bo chyba nie powinno się wysyłać ryb kurierem a tym bardziej pocztą.

 

Ps. jak Krzysiek chcesz to Ci mogę coś sprzedać z tego, bo do Lubartowa mam ok. 40km :)

Edytowane przez DawajNaJeza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś zoologiczny w pobliżu? Może chociaż przyjmą, albo wymienią np na testy do wody. Ja jak miałem mnóstwo młodych ampularii to zaniosłem do zoologa i w zamian dostałem karmę dla moich kotów, może też będzie jakiś konkretny sprzedawca i na testy zamieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...