Skocz do zawartości

Zdychające skalary


klosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 200 l miałem 5 skalarów z 3 różnych źródeł i w przeciągu 1,5 tyg wszystkie padły, objawy choroby to brak apetytu pływanie bokiem czy do góry płetwami. Choroba nie trwa długo jakiś dzień może dwa, lecz wcześniej ryby chowają się po kontach przez 2 3 dni. Potem tuż przed śmiercią :

http://www.youtube.com/watch?v=GMXe7mXGf4w

Dodam że innym rybom nic nie jest zachowują się normalnie.

W parametrach nie widzę nic niepokojącego może poza wysoką twardością

temperatura wody 26 stopni
karmienie raz dziennie. karma to płatki , wodzień i mrożone mięso drobiowe
pokarmy, wodę podmieniam raz w tyg 30 l

- pojemność akwarium 200 l standard
- obsada ryb

2+2 ramirez
1+1 platek
1+1 zbrojnik 
8 szt piskorków
10 otosów
20 neonów czerwonych
Parametry
no3 10
ph 7,0
Gh 16
Kh 8 

- filtracja i sprzęt w akwarium jbl e901 +fnz 1  + naworzenie co2 z butli

Edytowane przez klosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo dawkujesz CO2 i ryby się podtruwają? W nocy też dawkujesz CO2? 

 

 

Moja propozycja to wyłączenie CO2 na tydzień albo dwa. Później stopniowo dobieraj dawkowanie. Nie wiem jakie masz tam rośliny, zbytnio w roślinach nie "siedzę" ale wypadałoby napisać jakie masz i w jakiej ilości oraz ile dawkujesz CO2.

 

 

IMO i tak dla skalarów masz zbyt niski zbiornik i nie ma sensu ich tam ładować. Dla skalara minimum to akwarium o wysokości 60cm.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wszystkie, u mnie jak wodociągi coś dodały do wody to skoczyło NO2 i padło 10 skalarów w ciągu 5 dni, objawy jak u ciebie, a neony, otoski i krewetki amano przeżyły. Teraz podmieniam tylko RO i nie mam już problemów z NO2. Dodam, że przygoda z karanówką miała u mnie miejsce dwa razy, a dodatkowo to samo przydarzyło się znajomemu z okolicy :(

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...