Skocz do zawartości

plan karmienia


Deadmau5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym ustalić plan karmienia moich rybek tak żeby było to jakoś poukładane bo do tej pory karmiłem raz dziennie''co mi się chciało''.Chodzi mi o to żeby ustalić kolejność podawania różnych pokarmów w kolejnych dniach tygodnia.Pokarmy jakie posiadam:

Mrożonki-rozwielitka,mikroplankton,larwy komara.

Suche-płatki ichtio-vit , micro pellets, krill gran, d-allio plus, bettagran.

Tabletki:green algae wafers,mini wafers mix.

 Zbrojnikowi podaję też brokuł i kalafior czasem coś innego świeżego:)

Obsada:

bystrzyk amandy x19

otosek x4

kiryski x3

zbrojnik x1

Którymi karmić? Którymi nie?Proszę o porady jak najlepiej karmić tymi pokarmami moją obsadę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię następująco: raz dziennie podaję jeden z trzech pokarmów w płatkach oraz wieczorem dla ryb dennych jedną z dwóch rodzajów tabletek, co drugi dzień zamiast płatków daję coś innego np. wątróbkę lub coś mrożonego, w ten sposób rybcie mają na tyle ile dam radę zróżnicowaną dietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powiem tak:

- karmimy do dwóch razy dziennie

- mrożonki lub żywe

- zamiennie suche (algi przy glonowych)

- małymi porcjami lub mniejszymi i wtedy częściej 

 

Łatwiej rybę przekarmić niż nie dokarmić. Przy wprowadzaniu nowych ryb małe i częste dawki aby rybę przyzwyczaić.

Tak samo przy zmianie diety (mrożonki/suche), dać szansę rybie na posmakowanie i zasmakowanie.

 

Nie jest konieczne nie karmienie, bardziej jest to bufor przed nami samymi aby akwarium odpoczęło bo zwykle dajemy "od serca". Ryby w naturze nie poszczą i nie chodzą na "modły".

Edytowane przez firefighter1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...