Skocz do zawartości

Obsada akwarium 70L


xxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym założyć akwarium 70L (obecnie mam 50L i jak dla mnie za małe)

 

Obecnie mam:8 neonek Inessa i 6 Kirysków spiżowych oraz 2 żabki ;)

Co do roślinek to mam: Kryptokoryna (miniaturka), moczarka argentyńska, wgłąbka wodna, kulka mchu.

Korzeń jako dodatek dekoracyjny.

 

Zakładam temat, ponieważ chciałbym się doradzić kogoś bardziej zaawansowanego.

1. Do akwarium 70L ile mogę dokupić neonek inessa?

2. Tak mniej-więcej ile mogę mieć rybek maksimum w takim akwarium? (biorąc pod uwagę małe rybki)

3. Jakie inne rybki mógłbym dokupić, żeby nic mi ich nie zjadało ani żeby się nie bały? (czytałem o innych rodzajach neonek np. czerwonych lub czarnych i głupikach, a coś prócz tego?)

4. Chciałbym jakąś rybkę jedzącą glony, ale boję się że ta rybka będzie agresywna w stosunku do moich neonek, jeśli znacie jakieś rybki, które nie szkodzą neonkom,a zbierają glony, proszę napisać.

5. Jeżeli chodzi o roślinki, co dodać mogę a co odjąć? Chciałbym stwożyć neonkom klimat przeznaczony w większej mierze dla nich. Polecicie mi coś? (myślałem nad jakąć niską trawką albo mchem)

6. Czy  znacie jakiś sprawdzony i niedrogi sposób na glony?

 

Proszę o odpowiedź na powyższe pytania, dziękuję ;)

Edytowane przez Bershaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak proponuję Tobie następującą obsadę:

Neon Inessa 15 szt.

Kirys spiżowy 6 szt. ok

Na glony to Otoska w ilości 4 szt.

oraz parkę Pielęgniczek Ramireza

I już żadnych ryb ponieważ ta obsada będzie na styk.Co do roślin to kup sobie nurzańca ponieważ ta roślina przypomina trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jakie masz te wymiary ? W ostateczności by wyszło 

15 neonów innesa

6 kirysów panda

6 otosków

1+1 ramirezek

 

jest ok bo są to małe ryby, ale i tak pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

akwarium 70L (40 cm wysokości, 35 cm szerokości, 60cm długości)

 

a jeśli chodzi o roślinność? chciałbym mieć kolorowo, chociaz jedyny roślinny akcent w dotychczasowym akwarium jaki jest to brązowe glony na niektórych roślinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podał żadnych parametrów, a Wy już doradzacie obsade?

Innesa nie moż być z ramirezami...

Nie da sie ustawić tak temperatury aby obu gatunkom było dobrze. Neony do 24, ramireza od 25.

 

W akwarium 60cm to albo otoski albo kiryski.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon Innesa to ryba subtropikalna. Dobrze czuje się w wodzie do 24*C. W wyższej bęzie żyć, ale krócej. Nie wierzysz mi? Zapytaj Pleya lub Svertinga.

Jeśli nazywamy się akwarystami to powinniśmy zapewniać naszym podopiecznym jak najlepsze warunki.

 

Zamiast Innesy moż być Neon czerwony.

 

E: Za wysokie parametry dla ramikrezek.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek skąd takie info ? Obie ryby mają dość duże rozbieżności jeśli chodzi o temperature. Jesteś pewien że max 2x 40W ? To bardzo dużo światła. Łatwo o glony. Wiesz jakie to żarówki dokładnie ?

najzwyklejsze żarówki ze sklepu ;)

 

E: Powinienem zmienić na słabsze?

Edytowane przez Bershaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od temperatury argumentem przeciw jest reszta parametrów w których żyją te 2 gatunki. Czerwony zdecydowanie za duży do tego zbiornika. Przy takim mocnym świetle ciężko będzie o dobre samopoczucie jakichkolwiek ryb ławicowych. 

Poza tym Krzysiek między np. 24* a 25* jest mniejsza różnica niż między 22* a 24*.

Edit mam na myśli ciągle 70l.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...