Skocz do zawartości

[30l] Pierwsze akwarium - ogólne


Miki088
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Akwarium założone dwa dni temu, zmętnienie przyszło wraz z włożeniem roślinek i akcesoriów. Mam nadzieję, że to z czasem zniknie samo, bez zbędnych środków. Moje pierwsze w życiu akwarium.

Akwarium profilowane - 40x25x30.
Akwarium jest wykonane ze specjalnego szkła float o grubości 4mm.

Pokrywa czarna ABS o wymiarach 40x25

Filtr wewnętrzny z deszczownią - Hanza Aquaristic
- 300l/h
-pobór mocy 2W
-deszczownia
-napowietrzacz
- duża powierzchnia filtrująca

Termometr rtęciowy.
Grzałka z termostatem - 50W.

Oświetlenie w postaci żarówki, które tak i tak w najbliższym czasie wymienię na LED lub energooszczędną. 

 

yil5.jpg

 

2fz1.jpg

 

 

Co sądzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poucinaj żabienicy zgniłe liście. Korzeń bardzo dominuje, dałbym go za jakąś rośliną, albo w ogóle się go pozbył na rzecz subtelniejszego. Anubiasa przywiąż do korzenia żyłką wędkarską. Ładniej zamiast tych łupków wyglądałyby otoczaki piaskowca pod kolor żwirku.

Nie bój się. Zmętnienie w końcu przejdzie, jednak przez następne 3-4 tygodnie mogą się dziać w zbiorniczku sceny dantejskie. Nie należy się tym przejmować. Filtr sobie ustaw tak, żeby wylot był jak najbliżej tafli wody i jak najbardziej nią szarpał. Wtedy bąbelki będą niepotrzebne, a w akwarium pojawią się ładne refleksy świetlne.

 

Przed myśleniem o rybkach warto zaopatrzyć się w kropelkowe testy pH, GH i KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i wyjaśnienie problemów.

 

Otóż tak, mam w planach kupno mchu na korzeń oraz jakiś roślinek -ew. trawy lub tez mchu na pierwszy plan. Także planuję jutro utworzyć na początek tło z czarnego bristolu. Tak, wiem, że sprzęt musi działać 24/h. W zestaw do mierzenia pH jestem już zaopatrzony. Co do obsady, to myślę nad neonami, bojownikiem i krewetkami - ale ja nie znam się zbytnio nad doborem, więc jeślibyście mogli pomóc i wybrać taki optymalny, to byłbym wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...