Skocz do zawartości

Przesiadka na nieco większe akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!.


 


Aktualnie posiadam akwarium 25l (40x25x25).


Gdy nazbieram kasę, mam zamiar kupić nieco większe akwarium (45l 50X30X30).


 


Pewnie niektórzy by powiedzieli "po co kupywać takie akwarium skoro od razu można kupić 112l i z głowy". Otóż odpowiedź jest prosta - miejsce na to AKTUALNIE nie pozwala, dlatego sądzę że gdy będę miał 45l zaprzestanę na takim.


 


I tutaj pojawiło się kilka pytań, mianowicie :


 


1.Jak ma wyglądać "przesiadka"? Kolega powiedział, że normalnie wlewasz wodę z starego do nowego, przekładasz wszystko i gotowe.


2. Aktualnie mam filtr AQUAEL PAT MINI, czy spisałby się w takim oto nowym akwarium?


3. Jak z obsadą, na co mógłbym tam sobie pozwolić?


4. Oświetlenie mam aktualnie, bodajże 13W 6500K z philipsa żarówka energooszczędna.


 


 


Bardzo prosiłbym was o pomoc, ponieważ nie chcę popełnić błędu, który zniszczy moje plany :). Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Woda oraz niepłukany filtr ze starego zbiornika pomoże i bardzo przyspieszy dojrzewanie akwarium.

2. Filterek spokojnie da radę :)

3. Może po prostu zostawisz to co masz aktualnie w 25l polepszając im warunki życia dając do dyspozycji więcej miejsca?

Jeśli chcesz coś innego, nowego to większy zbiornik na pewno daje większe możliwości. Tutaj polecam Ci popytać w dziale o obsadach.

4.Oświetlenie zależy od tego jakie roślinki chcesz tam hodować. Jeśli będziesz przenosił te które posiadasz aktualnie i przy takim oświetleniu mają się one dobrze powinieneś zachować stosunek litrażu do mocy oświetlenia. Aktualnie masz około 0,5 W/L. Przy zmianie zbiornika na prawie 2 razy większy oświetlenie to da Ci niecałe 0,3 W/L. Jeśli Twoje roślinki nie wymagają dużego naświetlenia to nie jest to jakoś strasznie mało. Tutaj również polecam popytać dokładniej np. w dziale "Roślinki i ich pielęgnacja".

 

Od siebie: Bardzo podoba mi się, że wszystko planujesz wszystko z wyprzedzeniem. Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...