Skocz do zawartości

Mało potasu?


Kirysio123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sole, sole xD W opisie aukcji znalazłem takie coś:

 

Potas:

Przygotowanie na 100 litrów

- 9 gram w 100 ml wody

- 1 ml roztworu na 100 l wody

- podniesienie poziomu POTASU o 0,4 mg/l (ppm)

 

Fosfor:

Przygotowanie na 100 litrów

- 9 gram w 100 ml wody

- 1 ml roztworu na 100 l wody

- podniesienie poziomu POTASU o 0,4 mg/l (ppm)

- podniesienie poziomu fosforanów o 0,49 mg/l (ppm)

 

Świetlówka ma być: t8 36w 60cm... Jaka barwa? Bo na mojej nie pisze... Coś koło 6000k-7000k?

Statecznik nie wiem czy będzie się nadawał, na nim jest napisane LF 40W, świetlówki w tej lampie są grubsze niż t8 czy statecznik się nada?

 

Edit:Kupić ten potas i fosfor w proszku? Ten z tych linków?

 

Edit:Statecznik się nie nada, muszę kupić statecznik i świetlówkę...

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, moc świetlówki jest ściśle związana z jej rozmiarami. Nie ma możliwości, aby świetlówka liniowa t8 36W miała długość 60cm. ;) Nie wierzysz? Wejdź na strony znanych producentów świetlówek.

Ja przy podawaniu CO2 dużej ilości roślin używam 3x18W jedna o oznaczeniu 940 (współczynnik Ra pow.90 i temperatura barwowa 4000K) i dwie 965 (Ra - 90 i 6500K). Subiektywnie - najładniej wyglądają kolory roślin. ;) Oświetlenie budowałbym na statecznikach elektronicznych. Jeśli kupisz 1x36W okaże się, że świetlówka nie zmieści się, a zakup będzie nie trafiony. Kup lepiej 2x18W (statecznik i świetlówki)

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit:Kupić ten potas i fosfor w proszku? Ten z tych linków?

 

Możesz kupić ale nie rozrabiaj bo to:

 

 

 

Przygotowanie na 100 litrów - 9 gram w 100 ml wody - 1 ml roztworu na 100 l wody - podniesienie poziomu POTASU o 0,4 mg/l (ppm) - podniesienie poziomu fosforanów o 0,49 mg/l (ppm)

 

jest źle policzone.

Rozrób wg kalkulatora Zulixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To kupię świetlówkę 1x18w+statecznik, założę ją na przód akwa a odbłyśnik gdzieś kupię i ustawię żeby świeciło na tył akwarium, bo ta świetlówka co mam jest ustawiona na przód.. Pokrywa juwel 80x30.

Kalkulator pobrałem ale nie mam exela. Muszę ściągnąć, ale mam czas bo sole będą z Torunia szły...

 

Edit: Kulki gt zamówione, wysłałem email czy może do jednej paczki wsadzić potas i fosfor, czekam. ;)

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem sobie temat świetlówek "akwarystycznych", gdyż moim zdaniem to zwykłe naciąganie ... (no wiesz - ssaki żyjące w lasach z porożem). ;)

Nie ma mozliwości, aby świetlówki mające wysoki współczynnik oddawania barw i określoną temperaturę barwową różniły się od tych "specjalistycznych". Co najwyżej "specjalistyczne" mogą być gorsze. ;)

W sklepie elektrycznym w moim mieście Philips GRAPHICA 18W/965 kupowałem za ok. 25zł.

 

P.s.

Na portalu aukcyjnym znalazłem kolejna perełkę. Świetlówka 840 - dzienna - o temp. barwowej 6000K. ;)

Kosztuje 9.95 plus koszty wysyłki, a w zwykłym elektrycznym (bardzo popularna marnej jakości) kosztuje 8zł.

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Świetlówka 840 - dzienna - o temp. barwowej 6000K. 

 

Ktoś tu ściemnia. Spójrz na symbol -->840.

-8 - to pewnie współczynnik oddawania barw Ra>80

-40 to 4000K --> barwa

 

Poczytaj o oznaczaniu świetlówek.

 

965

Ra>90

65 -6500K

 

Ps. Pobierz open office - jest darmowy.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dlatego napisałem, że to "perełka" i zdanie zakończyłem odpowiednim emotikonem

 

.Nie zrozumiałem tego żartu.

 

Nie można kupić najzwyklejszej świetlówki? Za 8 zł?

 

Można pod warunkiem, że ma Ra>80 i temp. 6500K. Są w casto po 10zł, ale sprawdź barwę. Małe tego, w casto widziałem świetlówkę OSRAM FLUORA dla roślin dość tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...