Jump to content

Czy to ciąża?! POMOCY!


Jarocka
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z rozpoznaniem ciąży u rybki.

 

Jest to moje pierwsze w życiu akwarium. 25l, żwirek, żywa roślinka (nie wiem jaka, polecił mi pan w zoologicznym), sztuczna roślinka, zamek, filtr z napowietrzaniem, grzałka z termostatem, temperatura 24, pokrywa z lampą, mam je od 2 miesięcy. Filtr czyszczę kiedy widzę że już się zapycha powoli. Karma w granulkach, polecona w akwarystycznym. Lampę i filtr wyłączam na noc.

 

Mieszkańcy: 3 krewetki, piskorek, glonojad, 2 młode molinezje, 4 platki.

 

Moje pytanie dotyczy platki. Z dorosłych mam jedną dużą, i 3 mniejsze od niej. Ta duża od jakiś 3 tygodni jest strasznie tłusta, siedzi ciągle w najciemniejszym kącie przy grzałce (wcześniej normalnie pływała wszędzie) i wypływa na akwarium tylko na jedzenie. Pływają blisko niej 2 inne, natomiast ostatniej w ogóle do niej nie dopuszczają, bronią tej największej i ją odganiają. Parę dni temu widziałam jedną, malutką, maciupeńką, nowo narodzoną rybkę. I tyle, ani żadnych innych, ani tej malutkiej nie ma. A gruba nadal gruba i chowa się przy grzałce.

 

Czy ona jest w ciąży? Ile potrwa taka ciąża? Czemu widziałam tylko jedną malutką, a nie kilka? Czy została pożarta? Czemu tamte są agresywne w stosunku do tej wygnanej? Czemu gruba siedzi w kącie? Nie mam możliwości zastosowania kotnika, czy jeżeli się okoci wszystkie młode zostaną pożarte?

 

Z radością przyjmę każde sugestie, nawet te krytykujące moje metody, jestem początkującą "akwarystką"

 i nie chciałabym zrobić krzywdy moim podopiecznym, zatem proszę o wszelkie porady z waszej strony i z góry bardzo dziękuję za pomoc. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze Twoje akwarium jest zdecydowanie za małe jak na te ryby które wymieniłaś. Ale za to krewetkarium można by z niegom zrobic całkiem fajne.

A co do platki to całkiem możliwe że będzie miała w najbliższych dniach młode. Z tym że najprawdopodobniej maleńkie rybki zostaną pożarte przez inne ryby.

 

Edit: Widze że koega belzebub532 wyprzedził mnie o pare sekund z postem i napisal o obsadzie to samo co ja , ale oprócz tego słusznie zauważył że filtr powinien pracować przez cały czas.

Edited by splend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...