Jump to content

Zbyt wysoki poziom NO3?

Kirysio123
 Share

Recommended Posts

Hydroponika od razu nie wyzeruje ci azotanów. Nie im więcej roślin w doniczce i im szybciej rosną tym lepiej ale faktycznie najlepiej będzie podmienić wodę.

Z tego co widzę masz nużańca i moczarkę, to też są rośliny szybko rosnące które dużo azotu potrzebują i moim zdaniem lepiej się sprawdzają niż hydroponika. Ja swoją zlikwidowałem na rzecz właśnie nurzańca i pisti wodnej.

Czerwone skrzela mogą być obiawem wielu rzeczy bez testów to niestety wróżenie z fusów.

A teraz z innej beczki, ph zaczęło opadać, podczas i przed leczeniem było 7.0 a teraz mam 6.0 co robić?

Restart? Czytałem chyba na tym forum, że po leczeniu ospy trzeba zrobić restart ponieważ leczenie zabija całe kolonie bakterii...

No racje masz, chcę kupić kulki gt, i czy można je dołożyć gdy w akwa jest woda? Czy nie zakwaszą wody?

A trzeba kupić bakterie nitryfikacyjne? Żeby akwa szybciej dojrzało, czy rybkom nic się nie stanie jaki ich nie dodam?

Edited by Kirysio123

chcę kupić kulki gt, i czy można je dołożyć gdy w akwa jest woda?

Można.

A trzeba kupić bakterie nitryfikacyjne? Żeby akwa szybciej dojrzało, czy rybkom nic się nie stanie jaki ich nie dodam?

Nie trzeba. W prawidłowo dojrzewającym akwarium, bakterie "wytworzą" się same ;-) .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...