Jump to content

Krasnorosty, czym je zwalczyć?

asdfg
 Share

Recommended Posts

Cześć

Mam 80 litrowe akwarium. Mam w nim dużo roślin. Ryby to neonki, bystrzaczki, razbory. Około 10 sztuk. Filtr kubełek eheim 2224. No2 mam 0, No3 50. Światło 2 x 24 wat t5. Co jeszcze?

Mam pytanie. Mam wysyp krasnorostów. Chciałem się zapytać czy wstrzymanie na jakiś czas nawożenia, o ile w ogóle jest potrzebne, zniweluje glony? Do tej pory dawałem aquarta classic i fe od waterlife. Powiedzcie jeszcze mi jak długo powinno akwarium się oświetlać? 8-10 godzin?

Jak poczytasz poradnik Łorena na akwarium roślinne to dowiesz się że glony zazwyczaj spowodowane są niedoborami w nawożeniu. Krasnale oprócz tego wywołuje silny prąd wody. Masz sporo światła, nie nawozisz co2? Opisz zbiornik wg wzoru zamieszczonego w dziale i może jakieś foty zbiornika.

Niedobory w nawożeniu powodują glony? Nie wiedziałem... Może to ktoś potwierdzić?

Tak, przeczytaj zaproponowany artykuł Łorena.

Ja bardziej jak pewien jestem, że powodem krasnorostów u Ciebie są małe podmiany i przy takim świetle brak CO2.

Może i tak, może i nie.

Może na drugiej stronie tematu zdradzisz nam, że masz aktywne podłoże. Po czym na stronie piątej uda się ustalić, że to jednak nie krasnorosty tylko compsopogon albo zielenice kolonijne... ;)