Skocz do zawartości

Czy to normalne że bojownik spędza dużo czasu leząc na dnie?


adamtoja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIedawno kupiłem swojego pierwszego bojownika. (Oczywiście z kubeczka -,- gdzie pływał w kilku łyżkach wody)

Samice częściej pływają, jednak samiec często leży po prostu na dnie. Czy to jest normalne?
NIewykluczone ,że nie przywykł do większych przestrzeni. Czy z czasem będzie chętniej pływał po akwarium?
Powoli zaczyna się uaktywniać ale popływa chwilę i znowu leży.

Aha, i jeszcze przed samicami ( i nie tylko ) wywija skrzela do przodu. Jak takie jaszczurki wiecie... :D

To są jakieś gody czy co?

 

temp. 29

GH ok 19 (ale te parametry podobno nie mają większego znaczenia dla bojowników)

ph ok 7

obsada: Rak marmurkowy, Luizjański, 2samice bojownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba zjechać w dół z pH i GH. Skręć grzałkę do 27*C

Według opisu na stronie pH7 jest w normie, co prawda w naturalnym środowisku żyje w miękkiej i lekko kwaśnej wodzie ale opis tyczy się chyba osobników u nas popularnych czyli z hodowli chińskiej,  tzw "Pla kat Cheen".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miękka lekko kwaśna, nie wiem natomiast czy dzika odmiana jest tak tolerancyjna co do parametrów. Ja osobiście swojemu zapewniłem parametry jak miał "u mamusi". Tutaj przyczyną ospania może być aklimatyzacja ryby do nowego zbiornika ale zdażają się też często rybki które po perypetiach z transportem i "życiu" w kubeczkach nie będą już funkcjonować normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio w jednym ze sklepów w Poznaniu widzialem bojownika, który był wciśnięty pomiędzy filtr, a szybę w dodatku do góry nogami. Ewidentnie nie żywy. Sprzedawca jednak twierdził, że on tak ma ;) Byłem tam znowu dzisiaj - bojownik nadal siedzi w tej samej pozycji - chyba zapadł w sen zimowy ;)

 

Wysłane z Xperia T

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To normalne, nie martw się. ;) Tym_bardziej, że był w kubeczku. Musi przywyknąć i oswoić się z większą przestrzenią. Jeśli po 2-3 dniach by nie ustało dodaj Esklarin Tropical oraz trochę soli akwarystycznej, zacznij karmić żywym pokarmem, może zachęci go to do aktywności.

Edit:

A jeśli chodzi o wywijanie skrzeli - samiec prezentuje się przed samiczkami i zachęca. :razz:

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h (oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika) należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też swego czasu przeprowadzałam bojka do większego mieszkanka, ale u mnie było zupełnie inaczej - po aklimatyzacji został wpuszczony do 25-tki i najpierw opadł na dno, a chwilę później pływał jakby w jakimś maratonie pływackim z Jędrzejczak się ścigał. Trwało to dobre 15 minut nim się uspokoił, w międzyczasie zaliczył wszystkie możliwe zakamarki. Następnego dnia obrał sobie za siedzibę gęsto obrośniętą grotę zrobioną z kokosa i tam już urzędował na stałe, od czasu do czasu tylko wypływał na powierzchnię po tlen, ewentualnie coś przekąsić, potem robił "obchód" po całym akwa, wpływał pod roślinkę ulokowaną na powierzchni wody i chwilę obserwował swoje terytorium, po czym znów wracał do groty ;) I dodam, że nigdy nie widziałam, żeby wystawiał "wachlarzyk", zawsze był spokojny i chyba nie istniało nic, co mogłoby go wyprowadzić z równowagi (w przeciwieństwie do bojka mojego brata - ten był zawsze napuszony, ilekroć przechodziło się koło jego kawalerki ;)).

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z podobnym przypadkiem, koleżanka miała bojownika w szklanej kuli który tak się zachowywał, przełożyła go do 10 l akwarium, ale rzadko używała filtrów i grzałki pływał tylko kiedy się go karmiło teraz jest u mnie w wypasionym akwarium 60 l i zachowuje się prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Myślę że bojek dostał szoku, po przełożeniu do większego akwarium.

A temperatura troszkę za wysoka... wg.mnie

Mam akwarium od niedawna trzymam jednego bojownika koloru czerwonego z tego co zauważyłem zupełnie normalnym czynnikiem jest,że bojownik leży na dnie.Mój tak ma co jakiś czas wypływa złapać powietrza,więc kiedy jest na dnie to albo śpi albo odpoczywa z moich obserwacji wynika,że jest leniwy.W ciągu dnia jednak jest bardziej aktywny ma swoje tereny pływackie jego ulubioną trasą jest grzałka potrafi 10 razy dziennie przepływać pod nią by póxniej znów lezec i odpoczywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dużo ryb po kupnie/ a szczególnie tych z kubeczka, są w szoku, po wpuszczeniu ich do większego akwarium/ to są własnie polskie sklepy zoologiczne.

Daj rybce trochę czasu na przyzwyczajenie się, niedługo dojdzie do siebie i zaprzyjaźni się z nowym miejscem. !!

Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu akwarium !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...