Jump to content

Jakie rybki na dno?

Pavell
 Share

Recommended Posts

Posiadam akwa 150 l ( 100x40x38 ),
filtr fluval 204,
dość gęsta roślinność, liczne kryjówki oraz długie korzenie, żwirek 3mm, w jednym miejscu piasek.  
Oświetlenie 2x 18 W, grzałka ustawiona na 25 stopni,
ph 7,25 , dH 19 (mogło ulec zmianie po dodaniu 10 szyszek olchy)
No i teraz co dobrać na dno, do otosków specjalnie nie mam dostępu w moim regionie nie wiem dlaczego, mam bocje wspaniałe, ale dowiedziałem się na forum, że należy je oddać. Podobają mi się kiryski panda tylko czy z takim podłożem będą to odpowiednie warunki ? Wszelkie glonojady odpadają. Myślałem nad sporymi krewetkami filtrującymi, ale nie wiem czy przetrwają one moje ramirezy( mogę je wymienić na pielęgniczki kakadu ). Proszę o propozycje

Edited by Pavell

Jest wiele odmian kirysow lecz nie wiem jak u ciebie z dostępnością dlatego tez zaproponuje te popularne czyli pandy w ilości 8 szt.lub spiżowe w ilości 6 szt.ponieważ rosna większe.Jesli chodzi o podłoże to najlepszy piach lecz tak jak kolega pisal mozesz zrobić sobie wysepkę z piachu.A jeśli żwir o granulacji Którą Podales nie ma ostrych krawędzi to nie zagrozi życiu kirysowatym.

Pisownia!

Edited by nemo130

mam możliwość dostania również żółtopasych  tylko informacja na ich temat jest taka, że rosną dość duże, więc 6 sztuk będzie odpowiednie dla akwa jak i kirysków ?

Zdania zaczynamy wielką literą!

Edited by nemo130