Skocz do zawartości

Swieży zbiornik i dziwne rosliny


Lukaszil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zalałem nowy zbiornik 200l, przesadzałem wszystkie rośliny z poprzedniego akwarium (100l), dolewałem także wody ze starego akwa (ok 40l). Woda się wyklarowała, wszystko niby jest ok ale rośliny po przesadzeniu zrobiły się dziwne. Część roślin wygląda jak zwiędłe, tzn kładą się, są blade. Najgorzej mają się trawy, robią się przezroczyste, więdną. 

Część wody miałem odstaną, część ze starego akwa, pozostała to kranówa ~80l.

Podłoże to ziemia ogrodowa na to drobny żwir i miejscami grubszy żwir kwarcowy. Narazie dawałem połowe dawki Carbo.

Filtracja to Ikola 350 (ceramika, jakaś biologia i gąbka). Oświetlenie 4x18W 6400K.

Rośliny przed przesadzeniem były zieleniutkie i żywe a teraz marnieją.

Tak to wygląda:

xbyr.jpg
paq2.jpg
Edytowane przez Lukaszil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie takie już były, to nie rdza miałem je w poprzednim akwa i było ok, to jest łupek tatrzański. Co do roślin wczoraj przesadzałem je z dojrzałego akwarium i po przesadzeniu kilka godzin zaczęły się cyrki, Na razie nie widać poprawy, do wody dawałem tylko środek na klarowanie i to połowę dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie uwierzę, że w ciągu dnia tak się rozpadły "zieleniutkie i żywe" rośliny. Akwarium zalałeś kwasem czy co?

Dokładnie, jakie masz parametry w tym zbiorniku? Ph? Może drastyczny spadek wartości w porównaniu z poprzednim baniakiem?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na_razie do poniedziałku nie mam testów, co do parametrów to na_pewno się zmieniły bo z nawożonego i dojrzałego zbiornika trafiły do świeżej wody (starej było niewiele) ale żeby aż tak drastycznie zmarniały to nie mam pojęcia co jest nie tak. Wiem ze podstawa to testy ale myślałem ze po fotach coś się dowiem więcej.

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...