Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie LED do awkarium Malawi.


jongover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zamienić świetlówkę 40W Aqua-glo na taśmę Led w moim 240l akwarium Malawi. Znalazłem dwie świetlówki jedna jest na taśmie  100cm 3528 600 SMD, o poborze prądu 9,6 W, w rurce z Polimeru o barwie białej zimnej. Druga to 30 cm 18 Led, 3528, 300 SMD, o kolorze Niebieskim. Czy taka kombinacja byłaby dobra aby w akwarium nie było ciemno i ryby dobrze się wybarwiły (Msobo Magunga, Pseudotropheus Socolofi Albinos, oraz maingano)? Chciałbym również aby ta niebieska świetlówka pracowała jako nocna. Czy taka kombinacja kolorów będzie dobra czy lepiej spróbować z jakimiś innymi np. Białym ciepłym i białym zimnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem, chodziło mi o takie oświetlenie które by świeciło parę godzin wcześniej i parę godzin później niż ta biała, aby rybki nie miały takiego stresu. To w takim razie jaka kombinacja kolorów byłaby najlepsza dla podkreślenia kolorów ryb? A czy przy takim świetle zbiornik nie będzie ciemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z Ledami więc Ci nie pomogę. Ja mam na 160L 1x18w T8 Arcadia Marine white 14k. Świetlówka na belce przesunięta jak najbardziej na prawą stronę akwa aby z lewej stworzyć efekt półmroku (przy okazji półmrok sprawia że filtry i grzałka nie rzucają się bardzo w oczy). Jak dla mnie jest idealnie.

Edytowane przez Donk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Znowu mam pytanie dotyczące taśm Led. Czy taśmy 3528 600 SMD, oraz 300 SMD będą dobrze oświetlały akwarium? Drugie pytanie to jaka kombinacja kolorów, czy np. 40 cm koloru niebieskiego oraz 100 cm koloru biały zimny, będzie się dobrze świeciło? Chciałbym aby w akwarium była lekka poświata niebieskiego, czy wystarczy te 40 cm, czy może dać więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...