Skocz do zawartości

Prośba o interpretację parametrów wody.


hipahipa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie proszę o interpretację parametrów wody w moim akwarium. Czy wszystko jest tak jak być powinno albo co ewentualnie zmienić i jak?
Parametry wody:
NO3 - 25mg/l
GH - 13
KH - 6
ph - 7,5
PO4 - 0,5
Fe - 0
Akwarium 60 l (60x30x30), świetlówka 18W (włączone po 10-12 godzin), grzałka 75W, filtr aquael fan -1. Temperatura 23-24 stopnie. Podłoże bazalt z odrobiną krzemionki. Roślinność: spora ilość kryptokoryny i rogatka oraz jakiejś innej roślinki ale nie znam jej nazwy, dodatkowo trochę mchu i anubias.
Obsada: 5x kirysek pstry, 8x otosek, 8xrozbora espei, 10x krewetka red cherry (jedna z jajkami), 1x raczek cambarellus puer 1x kardynałek (ostatni to niedobitek z poprzedniej obsady). Ślimaki świderki (spora ilość), 3xampularie i kilka helenek.
Podmiany raz w tygodniu ok 12 litrów, niczym nie nawożę.
Karmienie dwa razy dziennie.
Ostatnio pojawiło się trochę krasnorostów i trąbik (chyba tak to się nazywa) ten ostatni jest ze mną już bardzo długo niestety nie umiem się go pozbyć poza tym, że źle to wygląda ponoć jest to niegroźne. Zdjęcia tego stwora
https://picasaweb.google.com/105701825608118374044/21Stycznia2014?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJTEpqH357vm2AE&feat=directlink
Akwarium u mnie funkcjonuje od roku

Zdjęcia mojego akwarium
https://picasaweb.google.com/105701825608118374044/20Stycznia201402?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM_6gc-Lmd65oAE&feat=directlink

Pozdrawiam
Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to azotany dobrze by było zbić, bo są na granicy normy - wiem co mówię bo mam podobny poziom i walczę z jego obniżeniem. Poza tym wydaje się w porządku.

 

PS. Jak robisz zdjęcia akwarium to zgaś światło w pokoju, wtedy wyjdą dużo lepiej i będzie widać dokładniej co jest w baniaku. Zerknij na większość fotek na forum a zobaczysz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za wysokie pH dla kirysków i otosków.

Przyczyną "oglonienia"może być niewłaściwa proporcja NO3/PO4. Po4 powinno być około 0,25 przy takim NO3. Ja bym obniżył i NO3 do około 10 i proporcjonalnie PO4. Jeżeli żelaza nie ma to rośliny będą marniały. Należałoby je zacząć podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...