Jump to content

[11L] Gupiki studenta

wielkopletw
 Share

Recommended Posts

siemka wszystkim po przerwie, tytuł mówi sam za siebie, na studiach postanowiłem znowu mieć swój malutki podwodny świat. Tym razem postanowiłem urządzić akwarium o pojemności dokładnie 11,25L. Dużego pola do popisu tu nie ma, miały być krewetki ale mi pozdychały jakiś czas temu; wpuściłem więc gupiki :)

Obsada:

2x samiec gupika

3x samica gupika

5x (chyba) narybek gupika

Roślinki to anubias barteri var. nana, mech jawajski, jakiś wątrobowiec po prawej reszty nie znam :)

Sprzęt: filtr kaskadowy Atman, grzałka aquael 50w i lampka halogen 11W akwarium istnieje ok. 3mce

Brak jakiegokolwiek nawożenia, sprzęt pochodzi z poprzednich zbiorników, a samo akwarium dostałem ;)

Generalnie od początku do końca robione po taniości :banan:

70594754b4473e18med.jpg

Edited by wielkopletw

Zaraz poleci hejt że za małe akwarium, ale ja myślę że zdajesz sobie z tego sprawę. 

Co do wyglądu to dodał bym roślin i jakiś mały korzeń.

to taka troszkę mniejsza rasa gupików :) a korzeń jest :D malutki ale jest; na srodku, na lewo od anubiasa

Te gupiki to odmiana krótkopłetwa- samce mogą być mniejsze, ale samice osiągają normalne (nawet te 6cm ) rozmiary.
Ja w większym zbiorniku miałem dzikie gupiki (które rosną o wiele mniejsze), a i tak było gęsto. Nie wyobrażam sobie hodowlanych w 11L zbiorniku.

Kiepskie podłoże (piasek byłby lepszy dla biologii).

Akwarium proste- ładne, ale obsada troche nie teges. Pomyśl o drobniczkach.

Te gupiki to odmiana krótkopłetwa- samce mogą być mniejsze, ale samice osiągają normalne (nawet te 6cm ) rozmiary.

Ja w większym zbiorniku miałem dzikie gupiki (które rosną o wiele mniejsze), a i tak było gęsto. Nie wyobrażam sobie hodowlanych w 11L zbiorniku.

Kiepskie podłoże (piasek byłby lepszy dla biologii).

Akwarium proste- ładne, ale obsada troche nie teges. Pomyśl o drobniczkach.

planowo miały być krewetki... i były, ale mi pozdychały... jeśli ktoś w okolicy Torunia miałby do oddania krewetki to chętnie przygarnę. Generalnie wszytko co jest w tym akwarium to dostałem/kupiłem pół darmo ;)

ps# a endlery by się nadawały?

Edited by wielkopletw