Skocz do zawartości

Fugi & Leo - Gekony Orzęsione


Gaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam mój nowy nabytek a mianowicie Gekona Orzęsionego.

Krótki opis:

Gekony te występują na wyspach Nowej Kaledonii na których występują dwie pory roku gorącą, deszczową, która trwa od listopada do kwietnia, oraz umiarkowaną przez pozostałą część roku. Są zwierzętami nocnymi zamieszkującymi lasy deszczowe. Dorastają do 20 cm i osiągają masę około 65 g. Gekony te nie wymagają dogrzewania gdyż dobrze czują się w temperaturze pokojowej i wilgotności około 70% którą uzyskujemy poprzez zraszanie terrarium. Terrarium jakie należy zapewnić dorosłemu osobnikowi powinno mieć wymiary około 40x40x60 cm, młode osobniki możemy hodować w mniejszych pojemnikach optymalne wymiary to 20x20x30 cm. Karmimy je papkami owocowymi oraz owadami. 

Pełny opis: http://terrarium.com.pl/zobacz/correlophus-rhacodactylus-ciliatus-gekon-orzesiony-487.html

Mój rzęsek jest młody i ma około 10 cm długości, zamieszkuje terrarium o wymiarach 20x20x30 cm.

27wrokz.jpg

A tutaj zdjęcie gekona:

vd31oi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł, załatw sobie ultradźwiękowy generator mgły.

 

Widać że to ewidentnie nocne zwierze, więc czemu ma tak jasno?

 

Jeśli on ma urosnąć do 20 cm, to nie sądzisz że trochę małe to dno 20x20?:P 40x20 jeszcze rozumiem, ale to co masz to chyba absolutne minimum. Dla tego 10cm jaszczura wygląda na ok, ale jak urośnie to będzie wyglądać na klitkę ciasną. Po grzyba kupować kolejne terrarium?

 

 

Ja bym sieknął mu od razu większe terrarium, więcej gałęzi, może jakieś epifity, albo diffenbachia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest docelowe terrarium, gdy podrośnie zostanie przeniesiony do terrarium 45x45x60 i dokupie mu towarzyszy.

Światło w dzień i tak mu nie przeszkadza ponieważ śpi, poza tym przeważnie mu nie świece ale do zdjęcia oświeciłem żeby było coś widać.

W docelowym terrarium będą żywe rośliny oraz inne podłoże. Na razie jest mały i trzeba mu zapewnić sterylne warunki. 

PS. Terrarium już posiadałem, także nie kupowałem mu specjalnie tego terrarium. 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ale ja tam wolę stosować naturalne żywienie, po za tym nie mam zamiaru wydawać 70zł na specjalną karmę. :P

Podobno jest dobra, ponieważ zaspakaja ona wszystkie aspekty żywieniowe gekonów i nic prócz jej nie trzeba podawać, lecz ja bym nie zrezygnował z podawania żywych owadów. 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji, z nowości to zmieniłem dietę mojemu gekonowi i podawanie papek owocowych zamieniłem karmą Repashy'ego. Gekon ma już 4 miesiące i trochę mu się urosło, za dwa miesiące przenoszę do docelowego terrarium 40x40x60 gdzie będzie już naturalne podłoże i żywe rośliny. :)

2e3tngk.jpg

 

2ut0uwk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...