Skocz do zawartości

Fugi & Leo - Gekony Orzęsione


Gaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Są jakiej jaszczury co lubią się popaplać w wodzie?
Np: Agama błotna. Jaszczurki te są przystosowane zarówno do nadrzewnego jak i do wodnego trybu życia. Są one bardzo dobrymi pływakami, także potrafią nurkować wytrzymując pod wodą nawet kilkadziesiąt minut.  W swoim naturalnym środowisku gady te występują  właśnie w pobliżu zbiorników wodnych. Niestety jaszczurki te osiagają dość znaczne rozmiary. W swoim środowisku dorastają nawet do 1 metra długości, w terrariach na ogól są nieco mniejsze, jednakże tak czy owak należy im przygotować odpowiednio duże terrarium.

 

Dość popularnym gadem nadającym się do terrariów z obszernym basenem jest Wąż pończosznik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Mały update i odpowiedzi na pytania powyżej. :)
Tak to już docelowe terrarium dla niej. Gekon nie brudzi i nie śmierdzi przynajmniej ja nic nie czuję, wiadomo że odchody co jakiś czas warto zbierać i wyrzucić. ;)

Na dzień trzeba poświęcić przynajmniej 10min by spryskać terrarium, nakarmić i sprawdzić czy wszystko dobrze z naszym gekonem. 

28iqq00.jpg
72d1qb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj przeżyłem niecodzienną sytuację, a mianowicie moja Fugi (długo rozmyślałem nad imieniem dla niej, ale po całej tej sytuacji została ochrzczona takim imieniem, pochodzącym od angielskiego słowa "fugitive") uciekła ze swojego terrarium. 

Wczoraj późnym wieczorem kiedy kładłem się spać usłyszałem w moim pokoju dziwne odgłosy, jakby coś spacerowało i skakało jednak to zlekceważyłem ponieważ po chwili nic już nie było słychać. Gdy wstałem rano zauważyłem że pojemniki z moimi ptasznikami były poprzewracane, (prawdopodobnie zaciekawiły ją ruszające się stworzonka i chciała je skonsumować :mrgreen:) ale że mieszkam na Śląsku pomyślałem że spowodowane to było zatrzęsieniem ziemi wywołanym przez kopalnie. Gdy wróciłem do domu zauważyłem że szybka z terrarium Fugi była uchylona, po dokładnym przeszukaniu okazało się że jej nie ma, szybko skojarzyłem wszystkie fakty i rozpocząłem poszukiwania. Po około 20 minutach odnalazłem ją śpiącą za poduszkami na sofie. Podczas szukania przechodziły mi przez myśl najgorsze warianty, ponieważ okno w pokoju przez cały dzień było uchylone. Do teraz się zastanawiam jak to się stało że szybka była uchylona, czy przez moją nieuwagę, czy może ona jakimś sposobem to zrobiła. :P

Na szczęście cała sytuacja zakończyła się dobrze i Fugi jest już w swoim ciepłym i wilgotnym domku. :D
 2j44von.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Świetne gady, chciałem mieć ale...ale w końcu postawiłem na ryby. A tak na marginesie mam pytanie, dlaczego na zdjęciu z 14 kwietnia, obok terrarium w akwarium jest sam bojownik? Żadnego podłoża, roślin etc... Woda i on sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...