Skocz do zawartości

Barwniaki Czerwonobrzuche - dziwne zachowanie


b0gd4n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się tutaj do doświadczonych hodowców Barwniaków. O co chodzi w zachowaniu tych rybek ?
 
Wpuściłem 5 sztuk w celu dobrania się parki i jej pozostawienia a reszta na wymianę za roślinki. Przez ponad miesiąc wszystkie żyły w zgodzie (dodam, że są z jednego miotu) do czasu kiedy 2 rybki zaczęły dominację nad zbiornikiem (neonki są im całkowicie obojętne) tzn. tępią przedstawicieli własnego gatunku. Pływają we 2 i jedna drugiej nie rusza - wadzą im pozostałe.
 
Dodam, że co kilka minut wykonują "taniec" wokół siebie wibrując i wyginając się w pół. Okupują również łupinę kokosa. Wszystko byłoby ok - pomyślałbym, że dobrała się parka, szykują się do rozmnażania i bronią terytorium gdyby nie to, że jestem w 99% pewien, że to 2 samice ;/ Czyżbym miał lesbijki wśród rybek ?!? ;/
 
 Totalnie nie wiem o co chodzi ;/ Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co się dzieje ? Co mogę zmienić ? Prosiłbym o odpuszczeni sobie komentarzy odnośnie podłoża gdyż piach jest w planach ale fajny piach kosztuje a mój aktualny budżet wynosi 0.
 
Pierwsze 3 fotki przedstawiają dominujące 2 szt. pozostałe 3 zdominowane totalnie 3szt. natomiast na filmikach widać o co chodzi - choć nie są to ich "skrajne" zachowania. Te przy powierzchni to zdominowane sztuki. Przepraszam za jakość zdjęć/filmów ale dysponuję tylko starym kompaktem FUJI :) To tylko 8 minut a może pomóc/uratować rybki od cierpienia ;)
Pozdrawiam.
 
Dominujące:

Dominujące 1

Dominujące 2

Dominujące 3

Zdominowane: 

przesladowane1

przesladowane2

przesladowane3

 

 

Wideo:

[media=640x480]

[/media]

[media=640x480]

[/media]

[media=640x480]

[/media]
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że laski wywaliły samców w cholerę.

 

Na ostatnim zdjęciu masz pięknego samca. Zostaw go z laskami sam na sam. Odłów tymczasowo pozostałe.

 

I na litość : piasek dla pielęgniczek. Ten żwir mają przez skrzela przepchnąć?

Mam nadzieję że karmisz je zieleniną?

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosiłbym o odpuszczeni sobie komentarzy odnośnie podłoża gdyż piach jest w planach ale fajny piach kosztuje a mój aktualny budżet wynosi 0.


9zł i masz 20kg piasku z OBI :).


Zrób jak radzi Sverting. Te ryby nie są wybredne odnośnie wybierania partnerów więc para dobrana "na siłe" nie powinna stwarzać większych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, samce nie mają gdzie wykopać sobie sceny, więc samice je tępią jak trutnie. Bez piachu mają problem się zaprezentować. To ten finisz na etapie: "Fuj.. chłopak z dziewczyną?" ;p

 

BTW, to są jakieś kundelki po "nigeria yellow" czy 'real-deal' ?

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

b0gd4n, dnia 19 Sty 2014 - 22:24, napisał: Prosiłbym o odpuszczeni sobie komentarzy odnośnie podłoża gdyż piach jest w planach ale fajny piach kosztuje a mój aktualny budżet wynosi 0.

 

Za zero złotych masz piękny piasek do akwa w pojemnikach do sypania ulic/chodników, lub w piaskownicy.

Można sobie też za free wziąć z rzeki/ stawu, bardziej naturalnego nie kupisz nawet za ciężkie pieniądze ;)

 

Wystarczy trochę chęci, a nie liczenia na to żeby ktoś pod drzwi dostarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem macie rację i dzięki za sprowadzenie na ziemię bo zwlekam i zwlekam, żeby kupić czarny drobniutki żwirek ale to nie tylko o moje odczucia wizualne tu chodzi. Piasek pojawi się na dniach ale powiedzcie mi czy zostawienie mniejszego samca z nimi jest dobrym rozwiązaniem ? W okolicy nie znalazłem zoologika z większą sztuką - same maluszki ;/ Nie ukrywam, że udały się te samiczki jak oglądam inne w zoologikach i nie chciałbym się ich pozbywać szukając mniejszej. Mniejszy samiec (o jakieś 1-1,5cm) ma szanse ujarzmić którąś z pań ?

 

 

 

BTW, to są jakieś kundelki po "nigeria yellow" czy 'real-deal' ?
 

Nie mam pojęcia dostałem od hodowcy z miasteczka, który pozbywał się rybek zamykając hodowlę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez b0gd4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...