Skocz do zawartości

TŁO STRUKTURALNE. Jak powstało ze styropianu i CX-5


Rekomendowane odpowiedzi

Troszke czasu mineło zanim powstało tło do mojej 250 ale szukałem cr65 i jakoś był nie do zdobycia, więc zaczełem szukać jakiejś alternatywy. Oj sporo się naczytałem i padło na CX-5 w sumie lepiej bo występuje w mniejszych opakowaniach po 22zł a nie jak CR65 po ok.65zł. Problem z CX-5 polega na tym że BARDZO SZYBKO WIĄŻE i jedynym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest mieszanie w małych porcjach (szklanka wody poł szklanki CX ) i rozkładać etapami na styropian, i obficie zwilżać np. zraszaczem do kwiatów. a teraz fotki bo to one najbardziej ułatwiają prace,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec już zalane akwa. niestety telefon nie ogarnia wody więc jak bede w domu to zrobie foty normalnym sprzętem i dodam, tło jest już w akwa od świąt nie ma skutków ubocznych więc publikuje rezultaty, w razie pytań odpowiem na wszystkie ale proszę o cierpliwość, nie codziennie mam dostęp do netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro komin to i sump -nie lepiej tam dać grzałkę no i ta lampa uv w jakim celu??????

 

Projekt extra.

w kominie pracuje Filtr mechaniczny AquaEL 1000UV wyposażony w 2 diody UV,nie wiem czy to bajer czy nie ale już mam taki filtr i musi zostać, fakt faktem jestem troche zawiedziony bo mi glony w akwa nie rosną. później zbuduje jeszcze zewnętrzny filterek, zauważyłem też że jak pracuje w tym kominie to wciąga więcej paprochów niż wcześniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zaczerpnięty z forum Malawi jak się domyślam ;) Co do filtra uv to raczej nie za dobre rozwiązanie bo jak wiadomo niszczy bakterie nie tylko te złe a poza tym jego wydajność na 100% nie wzrosła Odnosisz tylko takie złudzenie ,bo woda jest zasysana przez otwory w kominie ....... Co nie znaczy ze pomysł fajny i ciekawe rozwiązanie.

 

Jeszcze jedno sporo pracy włożyłeś w naturalny wygląd TŁA a wszystko papra ten domek z 3 kamieni na przodzie .... Nienaturalnie to wygląda i psuje wszytko . Moim skromnym zdaniem zmień to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BOMBA :D tez moze bym cos takiego zrobil mam teraz duzo wolnego i styropianu tez mam sporo :D

ale po 1 co to jest to CX_5? gdzie to kupic? styropian nie jest szkodliwy na pewno? ja osobiscie zostalwil bym taki kolor piaskowy :) domek tez bym chyab zrobil jzu ze styropianu bo planuje kupic zeberki to lepiej zeby nie podkopaly i zeby im sie na lepki nie pospadalo :P

powiedz jeszcze jak wyglada mniej weicej koszt takiego czegos?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity, wydajność nie wzrosła ale skuteczność napewno bo wiem jak wyglądały wkłady filtra po tygodniu a wiem jak wyglądają teraz, akwa lata od listopada chyba a tło mam od wielkanocy więc mam porównanie. A te diody UV to raczej bajer dla gadzeciaży, ja w nie nie wierze.

Michalodz, koszt wykonania tła to w zasadzie mniej niż fototapeta <2x4zł za 2 tafłe styropianu 100x50x5cm > no i CX-5 22zł za worek 5kg.

CX-5 to zaprawa uszczelniająca SZYBKO WIĄŻĄCA z atestem na kontakt z wodą pitną,ja kupiłem W Casroramie.

na moje tło (akwa 100x50x50) zużyłem ok 1,5kg zaprawy, wiec opakowanie wystarczy na jakieś 3 tła.jeżeli odpowiada Ci kolor piaskowy to odpada koszt farby. no i jeszcze mały silikon akwarystyczny (7zł) a styropian lepiej ten sztywniejszy eps 100 bo eps 70 jest mniej sztywny i podobno wchłania wodę ale to w zasadzie pomijalny fakt. A domek z kamieni no cóż, trochę może i się nie komponuje,ale toczy się tam sporo życia glonojady gurami kosiarki żaby, wszystkim się podoba ta budowla a w kominie ciągle walki zbrojnika z samcem gurami, więc musi zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tło wsadziłeś do akwarium, nie szkoda Ci trochę miejsca? Ja sam niedawno robiłem ze styropianu i wyglada całkiem przyzwoicie poza akwarium, a ciagle mam dużo miejsca w środku.

przy 50cm szerokości te 4cm straty nie są widoczne, a tło w środku wygląda zdecydowanie lepiej no i maskuje sprzet

akwarystyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne wykonanie. to prawdziwy komin czy tylko sklejony slupek i wrzucone sa w nim filtr i grzalka?

tylko słupek dla ukrycia sprzętu, za małe akwarium żeby wiercić dziury w dnie, poza tym mam inny pomysł na filtracje zewnętrzną, i wtedy wloty i wyloty też prawdopodobnie znajdą się w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba wylot musi być poza kominem. ;)

no pewnie że za kominem, na rysunku też wyloty umownie, poza tym że pobór wody tak ok. 3cm pod powierzchnią (zabezpieczenie przed zalaniem)

ciekawe co na to mody bo to w sumie pytanie i odpowedz nie w tym temacie, ale zawsze mogą przenieść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...