Skocz do zawartości

[98] akwaterrarium Dżejmsa


yakubn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale foty nie chcą z boxa sie tu wyswietlać, na innych forach bez problemu działają. 

 

Akwarium już się przeprowadziło wgłąb Polski, co też było bodźcem do zabrania się za wyspę:

 

Stare akwarium z doklejonym kawałkiem pleksi jako rampą, całość pokryte silikonem i zasypane piaskiem. Estetyka? ascetycznie, ale z tego co dotychczas budowałem to wygląda najlepiej.

 

Siata: nie wymyśliłem nic nowego poza wymianą siatki na nową, stara była już zakamieniona i robiła się krucha (9,98 w castoramie)

 

Flora: Randomowe roślinki z kakadu, kupione trochę na pałę w czasie podróży. Poprzednie zostały poszatkowane gdy na chwilę wyszedłem z pokoju zapakować auto :/

 

Filtracja: Ten sam chiński kubełek z 2x wata i 1x ceramika. Umieszczenie filtra poniżej akwarium to był strzał w dziesiątkę- teraz jest niesłyszalny (wiem że na nowo wymysliłem koło, no ale trudno ;) )

 

Podłoże: Piasek z plaży, pod zieleńcem ziemia ogrodowa

 

Oświetlenie: pokrywa 2x 18W daylight osram w pokrywie, halogen 35W nad wyspą. Brak UV.

 

Wnioski/ sugestie/ plany:

- tło do zrobienia: najpierw brystol, a w dalszej dalekiej przyszłości skrzynkowe

- uciąć kątowniki od regału w górnej części - bo brzydko wyglądają, są zbędne i osre krawędzie są niebezpieczne przy manewrowaniu w szklance. do dyspozycji mam tylko brzeszczot (studenckie mieszkanie...). I zastanawiam się czy mogę to zrobić ze szkłem na regale, mam na mysli wibracje

-zintegrować halogen z pokrywą

- w przypływie weny pozbyć się rzepów od siatki i zrobić to na zasadzie ramek wsuwanych w prowadnice

 

- pozbyc się kamienia ze ścianek... 

 

 

To byłoby na tyle ;)

 

Wszelkie pomysły mile widziane-nie mówię że zrealizuję ale na pewno rozważę ;)

 

 

 

 

 

post-17413-0-30143200-1431767653_thumb.jpg

post-17413-0-35798900-1431767655_thumb.jpg

post-17413-0-65646400-1431767656_thumb.jpg

post-17413-0-21490700-1431767658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie!

 

Żółw ma się dobrze, właściciel również ;)

aktualna ekipa:

-żółw raz

-danio pręgowane razy 2(z początkowych 8)

 

Ze zmian najistotniejszych:

 

- w końcu szafka prawdziwa  a nie regał z castoramy

- pozbyłem się moskitiery, zamiast niej - własnoręcznie upleciona siatka. Upierdliwe strasznie zaplatanie, ale jak już się zaplecie to nic się nie dzieje(10 miesięcy już wisi i nic ani nie twardnieje, nie kruszy się a ni nie rozplata. Lokator też jej nie ściąga ani nie przegryza więc... egzamin zdany ;) Estetyka to rzecz gustu, mi i kobicie akurat się podoba, i dopoki się nie znudzi nie planuję zmian.

-roślinki wymienione z 10 razy(albo żółkły albo służyły za przekąskę)

-drobna modyfikacja ogródka: twarda siatka plastikowa zamieniona na miękką metalową pokrytą pcv, oczka ciut większe więc rybom łatwiej będzie się przecisnąć. Poza tym teraz praktycznie cała powierzchnia dna jest przykryta a nie jak poprzednio -15-20%

post-17413-0-67639300-1462805813_thumb.jpg

 

post-17413-0-28017200-1462805823_thumb.jpg

 

post-17413-0-39700000-1462805829_thumb.jpg

 

post-17413-0-79797100-1462805839_thumb.jpg

 

post-17413-0-16060000-1462806054_thumb.jpg

Pozdrawiamy ;)

Edytowane przez yakubn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tą siatka nad akwarium jest obłędny. Wygląda to bardzo ładnie.
Szkoda, że środek akwarium już taki ładny nie jest. Starałeś się pójść na kompromis z tymi roślinami pod siatką, ale wygląda to bardzo słabo.

Nie lepiej spróbować stworzyć jakąś aranżacje na dole bez roślin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że środek akwarium już taki ładny nie jest. Starałeś się pójść na kompromis z tymi roślinami pod siatką, ale wygląda to bardzo słabo

 

Możesz sprecyzować? Słabo że roślinki, słabo że tak mało czy słaby dobór? Zdjęcia są dzisiejsze, i roślinki też dzisiaj sadzone więc zdaję sobie sprawę że mało ich ale liczę że coś się rozrośnie, cokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że pora byłaby najwyższa na zadbanie o żółwia? 2 lata minęły od założenia tematu, UVB nie wspominasz, by doszło, akwarium nadal to samo - brak płycizn poza 'rampą', w których żółw mógłby wypoczywać przy jednoczesnym zanurzeniu, dodatkowo ograniczasz mu przestrzeń życiową odgradzając szóstą część zbiornika siatką. Wystarczyłoby nawet założyć zwierzakowi 120x60x50 i byłby ustawiony na długie lata życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, no masz troche racji, rośliny są pod siatką i nie mają dużo miejsca. Cel był taki aby rośliny pod siatką sie rozrastały, a co przerośnie - przekąska. Nie widze innego rozwiązania na rośliny przy żółwiu.

 

Dhuz:

Nie wspomniałem bo wypadło mi z głowy-jedna ze świetlowek to repti glo 5.0 - wymienione jakos w styczniu.

-żółw w zanurzeniu siedzi na podejsciu, calkowicie suchy- na wyspie. Ma możliwość wypoczywania w obu pozach. Nie sądze żeby kolejne wypłycenia były potrzebne.

-wiem że generalnie im większe szkło tym lepiej, ale poki co krzywda mu się nie dzieje. Kiedy przyjdzie czas akwarium urośnie, poki co będzie dalej 80x35x40.

-odgrodzenie części akwarium- mogłem to odpuścić parę lat temu kiedy to był kapsel, ale nie zrezygnuje teraz przy jego temperamencie i masie. Za płotkiem jest m.in grzałka i termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...