Skocz do zawartości

Podłoże do roślinnego krewetkarium


charlie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opóźnia się ciągle ponowne zalanie akwa, ale już wszystko na dobrej drodze :)

Zamierzam założyć akwa roślinne z krewetkami i stadkiem otosków, chciałem więc zapytać czy podłoże z linku się nadaje a że aukcja niebawem się kończy podaję link do przedmiotów użytkownika.

Co sądzicie o takim podłożu? Czy nie jest ono przypadkiem za tanie? Czy za taką kasę dostanę coś sensownego?

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25813270&id=1118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używałam takiego, jednak miałam kiedyś podłoże "aktywne" w krewetkarium. Musisz się liczyć z tym, że takie podłoża po jakimś czasie tracą swoje wartości i przestają działać. Uwalniają do wody wtedy cały syf co pobrały. U mnie Aqua Substrat II+ padł po 6 miesiącach i zatruł mi krewetki...z 200 szt zostało 20 szt, niemal wszystkie padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post pod postem.

Sytuacja uległa obecnie zmianie. Będzie to mocno obsadzone roślinami akwa z krewetkami i parą ramirez. Tu rodzi się problem, jakie podłoże, albo jak rozłożone pogodzi rośliny i ramirezy które muszą mieć piasek? Czy rozwiązanie - podłoże aktywne z tyłu akwa (tam gdzie najwięcej roślin) + piasek (dokładnie taki: http://allegro.pl/brazowy-piasek-kwarcowy-0-8-1-2mm-3-zl-1-kg-i3849644009.html) od przodu i jako wierzchnia warstwa na substracie będzie ok i dla flory i fauny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to za bardzo kombinujesz.

To coś co chcesz kupić pod nazwą piasek, to się nawet słabo nadaje żeby to do szklanki wsypać i krokusa zasadzić. A już na pewno nie dla pielęgniczek. Po pierwsze jest sztuczne, po drugie jest za grube.

To samo z dawaniem osobnego podłoża dla roślin.

Przerobiłem substraty (jbl, filtus), ziemię. W tej chwili mam zbiorniki na piasku (do piaskownic z marketu budowlanego) i w zasadzie nie jestem w stanie powiedzieć czy wcześniej było lepiej. Rośliny rosną, ramirezki drobny piasek sieją. Chyba jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki wymagają wyższej temperatury, a krewetki niższej. To po 1...Po 2 licz się z tym że Ramirezy to PIELĘGNICZKI i jestem wręcz przekonana, że będą polować na krewetki. Jeśli jakimś cudem ich nie zjedzą, to nie masz co liczyć, że zobaczysz krewetki paradujące po akwarium. Będą się chować przed drapieżnikiem. Co do podłoża...pielęgniczki wymagają piasku, bo przesiewają go przez skrzela, natomiast krewetki lepiej czują się na ciemnym podłożu, więc mamy kolejny konflikt. Jak chcesz koniecznie ryby to może małą ławiczkę jakiś drobnych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłożę dla krewet to takie http://allegro.pl/shirakura-red-bee-sand-podloze-dla-krewetek-4kg-wr-i3872851415.html jest bardzo dobre.Co do Substrat II+ i innych substratów nie należy odmulać dna bo można zasyfić sobie nieźle zbiornik.Miałem Substrat II+ i nie miałem problemów z krewetkami a rozmnażały się jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...