Jump to content

Przenosiny akwarium


andy102
 Share

Recommended Posts

Taka sytuacja :rolleyes: . Jak przenieść 72l zbiornik na inne miejsce (inną komodę, szafkę itp.), w grę nie wchodzi odłów ryb i krewetek. Czy po odlaniu wody (pozostawię, jej myślę ok. 10cm), będzie to bezpieczne? Chodzi o wytrzymałość dna, czy wytrzyma nacisk podłoża i wody podczas przenosin? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze by było jak byś miał jakiś wolny blat/ płytę, na który mógł byś zsunąć akwa do przeniesienia, ale ostatnio przenosiłem 54 w rękach- z podłożem i 10cm wody, bez zabezpieczenia i spoko.

Powierzchnia dna jest chyba taka sama, więc i u Ciebie nie powinno być problemu, jednak gwarancji nie udzielam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Też zastanawiam się nad przenoszeniem akwarium, ale to pierw muszę ustabilizować sytuację w akwarium i zamówić szafkę u Sławka. Dodatkowy blat nie będzie potrzebny jeśli zsuniecie akwarium bezpośrednio już na tą nową szafkę/komodę razem z podkładem i przeniesiecie komplet w nowe miejsce. Obędzie się przynajmniej bez dodatkowego zsuwania z blatu na komodę. Nic złego nie powinno się stać. Zdaj relacje jak Wam poszło :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dodatkowy blat nie będzie potrzebny jeśli zsuniecie akwarium bezpośrednio już na tą nową szafkę/komodę razem z podkładem

No właśnie w tym największy problem. Nowa komoda jest o 30cm wyższa od obecnej szafki :-| . Nie wiem czy też nie będzie problemu z przesuwaniem baniaka. Stoi na macie, a raczej czymś w rodzaju gumolitu. Mogło się to wszystko "przysysać" do szafki :-| .

Link to comment
Share on other sites

I po kłopocie. Z całą pewnością muszę stwierdzić, że "nie taki diabeł straszny jak go malują". Przenosiny zbiornika na nową komodę wraz z cotygodniową podmianą wody i przycięciem roślin trwało 1,5h. Na szczęście szafka na której dotychczas stało akwarium miała odkręcany blat, więc nie było praktycznie żadnego problemu z przeniesieniem zbiornika wraz z blatem. Potem wystarczyło delikatnie zsunąć akwarium na nową komodę. Pracowaliśmy w dwójkę, było więc jeszcze łatwiej. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...