Skocz do zawartości

Nowe akwarium(5dni)-rozpadające się rośliny


milkiwayy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich skomplikowanych wyliczeń wynika, że akwarium założone jest 11.01.2014. Patrząc na kalendarz raczej nie zdecydowałbym się wpuszczać mieszkańców przed 08.02.2014. Poczytaj dokładnie o wymaganiach pupili. Zastanów się ogólnie nad obsadą. ;)

 

1.Ja zastanowiłbym się nad następującym rozwiązaniem: stworzenia pobierające pokarm z dna i żywiące się glonami.

2.Do tego jedno większe lub dwa mniejsze stada ryb.

 

Pierwsz grupa będzie robiła robotę jako czyściciele i ozdoba.

Druga tylko ozdoba i produkcja nawozów. ;)

Powiem szczerze, że przy takim układzie bardzo żadko odmulam dno. Większe nieczystości przy podmiankach.

P.s.

Przetestowałem kilka odmulaczy. Mi najlepiej sprawdza się zwykła rurka i palec wskazujący. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja zastanowiłbym się nad następującym rozwiązaniem: stworzenia pobierające pokarm z dna i żywiące się glonami

A wiec kiryski i otoski jak już zresztą pisałam ale w jakich ilościach? Dodatkowo co jeszcze polecasz?

Stadko będą tworzyć razbory klinowe albo hangela o ile je gdzieś znajdę.

A jakie wziąć ryby, że tak powiem, "główne?:) nie wiem, jak to inaczej określić;) Tak, jak wcześniej o tych kakadu myślałam, że one niby miałyby być moją myślą przewodnią, tak teraz nie wiem jakie wybrać:) Jakiś harem albo parka ale żeby były dość ozdobne:D

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rybki pozostawmy na później. Twardość wody wg. wodociągów wynosi 19 stopni niemieckich czyli średnio twarda.

Roślinki też jeszcze kupię, ale póki co to jestem uziemiona w domu z powodu ataku ostrej zimy.

Świecę od zeszłej soboty po 7 godzin. Od jutra mam zacząć świecić trochę dłużej, przykładowo o godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zauważyłam przed czyszczeniem i odmulaniem że woda jakoś dziwnie pachnie.

 

Korzeń może gnić. To normalne. Jaki zapach ? Siarkowodór ? Zapach zgniłych jajek ? Tylko od czego ? Nie masz przecież organiki pod spodem. Nie warto szczelnie przykrywać dna.

 

 

Twardość wody wg. wodociągów wynosi 19 stopni niemieckich

 

O co chodzi ? kH czy gH ? Nie rozróżniasz ? Zanim cokolwiek wpakujesz do akwarium, to niech dojrzeje. Jak ma dojrzeć jak ciągle grzebiesz. Nie szalej z potasem, bo spalisz rośliny.

 

Poszukaj wymagań dla każdej z ryb które chcesz mieć, oceń jakie parametry wody potrzebują, a jakie możesz zapewnić. Chyba, że na końcu podniesiesz temp. do 50st. C i ugotujesz zupę rybną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt się nie kłóci. ;) Tomek zapytał jaką twardość wody podają wodociągi.

Co do "grzebania" w baniaku. Napisałem: zrobić raz a dobrze. I nadal to podtrzymuję.

Ale MUSIAŁAŚ dosadzić rośliny aby nie odżywiać glonów. No chyba to jest oczywiste. ;)

Przy okazji poprawiłaś aranż. Zresztą samo dosadzanie nie jest jakąś ogromną ingerencją. Tu raczej chodzi o wymiany wkładów filtracyjnych/podłoży/duże zmiany w oświetleniu i nawożeniu. Tego tak się nie robi. Trzeba ze wszystkim stopniowo obserwując zmiany.

Nie wiem czy tu opisywałem, ale ja nawet przy przycinkach nie robię wszystkiego na raz. Zawsze zostawiam trochę roślin które nie wymagają większej pielęgnacji. Do tego mam dwa filtry (przelewowy i wewnętrzny), których też nie czyszczę jednocześnie. ;)

Zerknij co Mapet ma w swoim podpisie:

"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

Pozdrawiam gorąco.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij co Mapet ma w swoim podpisie: "Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

Ależ mi się nigdzie nie spieszy:D

Jednak już zaczynam mocno myśleć o rybkach:) Na przyszłym weekendzie planuję je zakupić :) Tylko w dalszym ciągu nie wiem jakie to będą :D

I sprawa teko korzenia... w sumie teraz to nie wiem co to jest, ale woda ma strasznie nieprzyjemny zapach, nie potrafię go określić:/ A jak wyjmę ten korzeń, to normalnie aż mnie odrzuca, tak cuchnie heh;) I ile razy go nie umyję pod gorącą wodą ( był wyparzany na początku) to te białe "plamy" (pleśń?) ciągle wracają... To nie będzie szkodliwe dla ryb?? A może go po prostu wywalić z tego akwarium??

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe korzenie często pleśnieją. Poszukaj o preparowaniu korzenia. Może trzeba to powtórzyć. Ustal czy śmierdzi korzeń czy woda. Dopóki nie ogarniesz  akwarium to nie wpuszczaj ryb.

Tomek mądrze prawi. Sam osobiście nie przepadam za korzonkami, ale mój znajomy preparuje je wygotowując w słonej wodzie. Następnie moczy w wodzie z fmc. Twierdzi, że to świetny sposób i namawia mnie na korzonek. ;)

 

Co do nawożenia i "delikatnego" żółknięcia. Zazynasz podawać nawozy. Rób tak jak Ci mówiłem. Nie szalej. ;) I obserwuj.

Jakoś w większości przypadków roślinki muszą się u mnie dłużej zaadoptować. Czy to zwartki, czy nadwódki. Część lisków zżółknie i zgnije, część odpadnie i wypłynie. Wszystko usuwam. Musi odbić. No chyba, że zupełnie danemu gatunkowi baniaczek nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę zdjęcie. Może braki azotu ?

 

Zdjęcia dodane.

post-14027-0-83866600-1391445362_thumb.jpg

Ta, jak pisałam wcześnej, żółknie....

post-14027-0-10953000-1391445525_thumb.jpg

a ta znowu robi się jakaś czerwona od góry.

Ale wszystkie mimo to ładnie rosną.

post-14027-0-58284300-1391445754_thumb.jpg

Ogólny widok na akwarium i rośliny. Na razie bez korzenia. Zdjęcie z dzisiaj.

 

post-14027-0-97142000-1391446113_thumb.jpg

A to zdjęcie z 1 lutego dla porównania jak roślinki urosły.

 

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macro Green (codziennie 2 przyciśnięcia) + Classic tylko przy podmianach i też dwa przyciśnięcia dozownika.

Jutro będę szła do zoologicznego więc co dokładnie kupić z mikro? Azot kupię na pewno. Jak to dozować?

Napowietrzanie w filtrze włączam tylko na noc, czy może wyłączyć w ogóle?

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna są obsadzone gęściej rośliny, jest żyzne podłoże. Wątpię aby cykl azotowy się zamknął, zaczyamy z normalnym świeceniem. Jak dobrze pamiętam to dzisiaj jest piąty dzień nawożenia. Ja tam widzę ładne roślinki (łodygowce zaczyają wybarwiać się na czerwono) i stare liście, które zachowują się normalnie. Dajcie temu czas. Jedynie co, to można pomyśleć o dokupieniu "potasu" K2SO4 z znanego portalu aukcyjnego. ;)

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...