Skocz do zawartości

Jaki przepływ wody w akwarium 112 L


zaba49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, a to mój pierwszy post.

 

Moje pytanie dotyczy kilku spraw:

 

Ale od początku. 2 tygodnie temu założyłem nowe akwarium 112 L. Akwarium do tej pory pracowało na filtrze Hanza HJ-611B o wydajności 450 L/h. Jednak uznałem, że gąbka w tym filtrze jest za mała. (5cm x 5cm x 3cm). Zakupiłem więc dzisiaj filtr Tetra In 1000 plus o wydajności od 500 L do 1000 L i posiada 4 gąbki filtracyjne (każda ma wymiar 10cm x 5 cm x 3cm). 

Moje pytanie dotyczy tego, jaki przepływ ustawić na filtrze. Czy ma to być 100 % , czy mniej. Czy pełny przepływ pozwoli bakteriom nitryfikacyjnym na rozwój w moim filtrze, czy ruch wody (filtr jest po lewej stronie a dysza skierowano w prawo czyli równolegle do dłuższej ścianki akwarium) nie będzie przeszkadzał rybkom i roślinkom.

 

Planowana obsada Neon czerwony.

 

Aktualna obsada: 3 x otosek,   krewetki red cherry, ślimak helena.

 

 

06c539d21e1b9bf0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium po szerokości nie jest za długie (27 cm bo to panorama) a od wylotu filtra ma 17 cm co powoduje podbijanie wody do góry i tym samym jej wyciek za akwarium. 

 

Obecnie przepływ ustawiony jest na 50% pracy a ruch w akwarium jest "delikatny" tzn: roślinki lekko falują, krewetki nie "odrywają" się od dekoracji ani podłoża :smile:

 

Dysza w tym filtrze ma możliwość regulacji 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium po szerokości nie jest za długie (27 cm bo to panorama) a od wylotu filtra ma 17 cm co powoduje podbijanie wody do góry i tym samy jej wyciek za akwarium. 

 

Obecnie przepływ ustawiony jest na 50% pracy a ruch w akwarium jest "delikatny" tzn: roślinki lekko falują, krewetki nie "odrywają" się od dekoracji ani podłoża :smile:

 

Dysza w tym filtrze ma możliwość regulacji 180 stopni

To weź ją trochę głębiej wsadź w wodę i ustaw na boczną ścianę i powinno być dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jest jak. Akwarium ma 40 cm wysokości a filtr ma wysokość 35 cm co daje tylko 5 cm zapasu.

Do tego dochodzi 2 cm żwirku pod filtrem i 2 cm pustej przestrzeni nad.

 

Czyli tak jak jest teraz jest na "styk".

 

A wracając do twojej odpowiedzi 

 

 

Zrób tak żeby było dobrze  :) Tzn nie zrób "pralki" w akwarium.

 

To co znaczy "dobrze"

 

Jakie parametry ustawić na tym filtrze ( przepływ wody, napowietrzanie), żeby  bakterie "dobrze się czuły" a zbiornik był w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Udało mi się ustawić tak filtr aby powodował jedynie lekkie falowanie tafli wody bez większych zawirowań w akwarium.

 

Jak by kogo interesowało to ustawiłem dyszę wylotową pod katem 45 stopni w poziomie do tylnej ścianki akwarium ( od prawego tylnego rogu w kierunku środka przedniej szyby do wysokości "karmnika")  około 0,5 cm od powierzchni tafli wody na 3/4 wydajności filtra ( około 700 L/H )

 

 

Pozdrawiam

 

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...