Jump to content

Problem z roślinami jakie testy?

dominik555
 Share

Recommended Posts

Witam zauważyłem że rośliny są u mnie zbyt jasne co po niektóre są osadzone okrzemkami i są bardzo jasne na cryptocorynie balansea pojawiły się krasnorosty na filtrze również jest. bolbitis marnieją można powiedzieć od początku opadaja nowe rośliny valisaneria gigantus zaczyna już się robić dziury od boków rośliny. na becketii zaczynają się osadzać glony i marnieje. sagittaria subulata wegetuje cały czas. valisaneria zwykła zółknie od góry i jakieś glony na niej są. 

I mam do was pytanie czego może być niedobór w akwarium? I jakie testy przydało by się kupić dodam że wszystkich nie kupie z powodu finansowych jakie najważniejsze dodam że mam testy kh/gh posiadam i wynosi gh-16 kh-3

Jeśli napisałem nie zrozumiale to piszcie śmiało co chcecie wiedzieć żeby pomóc.

Dodam że mi się wydaję że to przez słabą filtracje i syf zostaje na kamieniach.

1.Akwarium 200l 100x40x50
2.2x30w jedna oryginalna a druga narva ocean light coś takiego.
3. 6 mięsiecy temu został zbiornik wystartował.
4.Teraz podmieniam 20% co tydzień wcześniej co 2. 
5.Temperatura w akwarium się utrzymuje 25/26.
6.Nawozy stosuję od początku macro green aqua art od początku akwarium po 4ml na dzień a od 3 tygodni carbo aqua 7.art 4ml dziennie i classic aqua art przy podmianach.
8.W zbiorniku znajdują się neony i zbrojniki.
9. Rośliny to microsoria valiseneria cryptocoryna balansea, becketti anubias bolbitis.
10.żwirek mam zamiar dodać piasku
11.Filtr jest słaby fan3 zamówiłem już lepszy kubełkowy.
12. 2 razy dziennie suchyk karmie rybki;)

Mało światła i nie odpowiednia barwa - rośliny nie rosną.

Przedtem małe podmiany - krasnorosty.

Żwirek ani piasek nie zawierają w sobie żadnej pożywki dla roślin - rośliny nie rosną.

Słaby filtr = słabo rozwinięta filtracja biologicza= nieustabilizowane akwarium - okrzemki.

Ryby wystarczy karmić raz - głodniejsze ryby= zdrowsze ryby, odkładający się (prawdopodobnie) pokarm - krasnorosty.

Mniej więcej wiesz co robisz źle, część juz zacząłeś zmieniać, nad resztą pomyśl.