Skocz do zawartości

Czrny meszek


angela508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Wszystkie anubiasy w akwarium zarosły mi czarnym meszkiem w sumie nie przeszkadza ale chciałabym pozbyc się go na zawsze. Usuwam go zazwyczaj mechanicznie ale po chwili znowu zarasta. I pojawiają się jakieś włosy. Oświetlenie już zmieniłam z T8 na T5 9000 kelvin. Akwarium ok 60l i są 2 lapmy jedna t5 i jedna t8 jakaś specjalna dla roślin o barwie czerwonej.b57282dd36baf6b9med.jpg

 

Regulamin 6.1. Zaakceptowałeś go, to przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary mary hokus pokus....

Za małe podmiany, za niski poziom fosforu, za słaba filtracja.

Z tego co napisałaś to jest odpowiedź tak na "oko".

 

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

To jest odpowiedni temat do takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moja obsada to głównie gupiki endlera, neonki, krewetki amano i może się kilka red cherry zachowało a i jeszcze pare helenek :)

Wode wymieniam co tydzień jakąś 1/3 zbiornika. Temperatura zbiornika to jakieś 23 stopnie. Filtr chodzi non stop, a karmienie 6 razy w tygodniu.

Co do roslin nie wszystkie nazwy znam ale mam: rogatka, nurzańca, amubiasy, mówią na to duży heniek a jaka dokladnie nazwa to nie wiem i rzęska u góry pływa :D

Robie testy żeby sprawdzić czy wszystko OK i nigdy mi nic źle nie wyszło, dlatego już nie mam pojęcia od czego to może być.

Pomocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc stan roślin z Twojego zdjęcia z pewnością nie jest ok.

I z pewnością w rozwiązaniu Twojego problemu nie pomoże "udzielenie" odpowiedzi na kilka pytań z listy podlinkowanej Ci przez kolegę Mapeta.

Jeśli oczekujesz pomocy - pozwól sobie pomóc, daj jakieś podstawy. Jeśli nie, nadal uważaj że testy (jakiekolwiek by one nie były) wychodzą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc stan roślin z Twojego zdjęcia z pewnością nie jest ok.

I z pewnością w rozwiązaniu Twojego problemu nie pomoże "udzielenie" odpowiedzi na kilka pytań z listy podlinkowanej Ci przez kolegę Mapeta.

Jeśli oczekujesz pomocy - pozwól sobie pomóc, daj jakieś podstawy. Jeśli nie, nadal uważaj że testy (jakiekolwiek by one nie były) wychodzą ok.

No dobra juz się biorę i na wszystko odpowiadam :)

1.  Co zrobić aby pozbyć się czarnego meszku

2. Zbiornik 54l 60x30x33

3. Oświetlenie T8 o barwie czerwonej specjalna dla roślin, T5 9000 kelvinów, mam też diody niebieskie ale raczej ich nie używam.

4. Zbiornik ostatnio restartowałam tj jakies 4/5 miesięcy temu

5. Podmiana wody co tydzień ok 1/3 zbiornika. Wodę z kranu zawsez odstawiam tydzień wsześniej żeby nie lać prosto z kranu.

Testy o których wcześnie wspomniałam to EasyTest 6in1 i na nich wszystko wychodzi OK.

6. Ńie używam żadnych preparatów/chemii

7. Lampa UV nie wiem o co chodzi więc raczej nie używam

8. Co tydzień jak wymieniam wodę to niestety musze też usuwać glony z szyby bo mi zarasta usuwam je żyletką, rośliny dosyć szybko mi rosną i co jakieś 2 tygodnie muszę je podcinać jak to robie nożyczki w wode ucinam i mocuje obok.

9. Grzałka z termostatem temperatuja 23 stopnie

10. Nowożenie na ogół nie stosuje, na samym początku wrzuciłam tylko kilka kulek glinianych.

11. Nie posiadamCO2

12. Obsada to gupiki endlera jakieś 30 szt dużo małych wiec nie wiem do końca, 10 neonek, 3 krewetki amano, jakies 4 red cherry, ok 5 ślimaków helenek, nic nie choruje raczej wszystkie stworzonka w dobrej kondycji, jedynie na ślimakach też jest glon.

13. Nurzaniec spiralny ok 12 kępek i kilka małych na nich nie ma żadnych śladów glonu i rosną zarąbiście szybko, 4 anubiasy z nimi mam problem czarny mech ale też normalnie nowe liście puszczają, 10 łodyg rogatka pomiedzy igiełkami czasami znajduję kępki glonów rosną bardzo szybko, "duży henio" nie wiem czy tak dokladnie sie nazywa poza tym że rośnie powoli to nic się z nim nie dzieje, reszty nazw nie znam wstawię inne zdjęcia może ktoś będzie wiedział co to za rośliny, z pozostałymi roślinami nie mam problemów rosna szybko nie mają glonów.

14. Podłoże shrimp sand ok 3/3.5 cm i po jednej stronie piach.Mam do tego 2 korzenie.

15. Filtr Aqua El tylko że nie jest w plastiku bo założywam wiekszą gąbkę, chodzi 24h na dobe no może poza 5 minutami kiedy karmię rybki. przepułkuję gąbkę w wodzie spuszczonej z akwarium raz w miesiącu.

16.Pokarm daję tylko ja dla ryb: tetramin, a krewetkom shrimp sticks. pokarm zjadają bardzo szybko w sumie nawet nie minuta

Dodam jeszcze kilka zdjęć całego zbiornika może ktoś się rozienuje co może być przyczyną tych glonów

6abcf80aacf39b0cmed.jpg3b3286eea1289af9med.jpgd150d8290e4ac827med.jpg29cee9168f5e350dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Testy o których wcześnie wspomniałam to EasyTest 6in1 i na nich wszystko wychodzi OK.

 

Super, bardzo się z tego cieszymy. :) A jakie są te wyniki?

 

Za słaba filtracja jak na Twoje akwarium. To główna przyczyna Twoich problemów.

Zmiana filtra, dołożenie medii biologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Oświetlenie T8 o barwie czerwonej specjalna dla roślin, T5 9000 kelvinów, mam też diody niebieskie ale raczej ich nie używam.

 

Poproszę o ilość wat każdej świetlówki.

 

5. Podmiana wody co tydzień ok 1/3 zbiornika. Wodę z kranu zawsez odstawiam tydzień wsześniej żeby nie lać prosto z kranu.

 

Nie wiem czy te 1/3 to nie za dużo. Destabilizujesz zbiornik. Woda ma stać maks. 1 dzień. Opcjonalnie pomieszaj kilka razy i po paru godz. lej do akwarium.

 

 

Testy o których wcześnie wspomniałam to EasyTest 6in1 i na nich wszystko wychodzi OK.

 

Czyli co ? Dwa piwa i litr wódki ?

 

10. Nowożenie na ogół nie stosuje, na samym początku wrzuciłam tylko kilka kulek glinianych.

 

To nie doniczka na parapecie, że lejesz kranówę i jest ok.

 

11. Nie posiadamCO2

 

A easy carbo lub ocet ?

 

12. Obsada to gupiki endlera jakieś 30 szt dużo małych wiec nie wiem do końca, 10 neonek, 3 krewetki amano, jakies 4 red cherry, ok 5 ślimaków helenek, nic nie choruje raczej wszystkie stworzonka w dobrej kondycji, jedynie na ślimakach też jest glon.

 

Może za dużo no3 i to ostro za dużo. Dodatkowo za dużo światła, rozjechane parametry, brak nawozów i masz to co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...