Skocz do zawartości

240 litrów - belka LEDowa


panfree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ultra - dzięki! :) Czyli wszystko dobrze przeliczyłem :)

 

fleder - a to jedna taka belka nie wystarczy? :) Wcześniej pisałeś o dwóch po 18W to jedna 36W nie wystarczy? :) I tu kolejne pytanie, jakie zasilacze polecacie, bo zastanawiałem się nad pojedynczymi do każdej diody, ale nie wiem jaki wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba piszesz o driverach sterujących pojedynczymi diodami? Ja dałbym spokój, zwłaszcza widząc, że nie masz wielkiego doświadczenia w temacie.

Czy 1 wystarczy czy 2 to nie pamiętam czy tam chciałeś rośliny i jakie ryby planujesz?

Zasilacz koniecznie montażowy, o mocy z lekkim zapasem (jeśli 1 belka 18W to zasilacz 20W, jeśli 2 belki to zasilacz 40W), plastikowymi się nie baw bo zwyczajnie się stopią, dobre są do pasków najwyżej.

Ściemnianie wymaga specjalnego zasilacza (trochę droższego) i modułu sterującego. Oświetlenie ściemnialne to powiedzmy 100-150zł drożej w zależności od użytych podzespołów, chociaż znając życie pewnie można i drożej. Piszę o sprzęcie dla ludu :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając ja chciałbym zrobić jedną belkę z przedziału 36W-40W. Ryby z jeziora z Tanganiki, rośliny: aniubias i np. microsorum pteropus. Pisałem o pojedynczych driverach ponieważ mój ojciec jest elektronikiem :) Czyli zasilacz z czego ma być zrobiony? :) I czy mógłbyś polecić jakiś konkretny? I przedstawiłbyś zasilacz przystosowany do ściemniania? Oraz taki moduł sterujący. Byłbym bardzo wdzięczny za Twoją nieocenioną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady zrobić dla Twojego zbiornika 36W w jednej belce gdyż trzeba byłoby zbyt gęsto diody upakować a wtedy nie odprowadzisz ciepła choćby profil był gruby na pół centymetra...

Podeślę Ci na PW gdzieś za godzinkę jak będę na kompie linka do artykułu z instrukcjami krok po kroku, dasz poczytać ojcu i on wszystkim się zajmie. To prosta robota. Z driverami dałbym spokój.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem leży w tym, że będę robił belkę w stylu: http://www.mega-meble.pl/upload/oferta_produkty_gallery/akwaria-bezobslugowe-552d3.jpg

 

Dlatego zależy mi na jednej belce, chodź dwie w podobnym ułożeniu nie są złe :)

 

Ps. dziękuję :)

Edytowane przez panfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...