Jump to content

Pierwotniaki?? FILM

karwos00
 Share

Recommended Posts

Witam 

https://plus.google.com/photos/102011409167714894756/albums/5968842016461950705/5968842014870549682?pid=5968842014870549682&oid=102011409167714894756

Czy to co na nagraniu to pierwotniaki - led z boku i nagrywanie telefonem - czy te chmury to pierwotniaki czy tylko zmętnienie po zmianach aranżacji. 

Mam z tym problem od tygodnia - dzisiaj zmieniałem aranżację - odsysałem manado - 35x20cm i przenosiłem w inne miejsce. Następnie dodanie piasku i aranżacje (i ile można to tak nazwać) korzeni i gałęzi. Na koniec dodałem Sera bioNitriVec. 

Pierwotniaki (może) pojawiły się po ostatnim przepłukaniu filtra - niestety nie mieszałem wody w miskach z ceramiką, lawą - co robiłem zawsze wcześniej = zajęło mi to 15min - czy to mogło tak nadszarpnąć złoże że rozwinęły się pierwotniaki??

2 miesiące temu dodwanie sera bionitrivec przy podmianie zmniejszało intensywność mgły o połowę - przy 3 podmianie wykrystalizowała się porządnie. Teraz też będę podawał bo mam jeszcze ok 100ml. 

Zawsze jest wata - w ostatnim koszu 2 warstwy, teraz jeszcze do wewnętrzego Aqaela wrzuciłem watę zamiast gąbki. 

Wczoraj dodawałem piasek - przesuwałem manado - woda od niego zrobiła się czerwona ale wata zatrzymała wszystko - teraz woda dalej jest biaława - czy da się pod mikroskopem wypatrzeć pierwotniaki bez kontrastu? nie wiem czy coś znajdę.