Skocz do zawartości

Pierwotniaki?? FILM


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

https://plus.google.com/photos/102011409167714894756/albums/5968842016461950705/5968842014870549682?pid=5968842014870549682&oid=102011409167714894756

 

Czy to co na nagraniu to pierwotniaki - led z boku i nagrywanie telefonem - czy te chmury to pierwotniaki czy tylko zmętnienie po zmianach aranżacji. 

 

Mam z tym problem od tygodnia - dzisiaj zmieniałem aranżację - odsysałem manado - 35x20cm i przenosiłem w inne miejsce. Następnie dodanie piasku i aranżacje (i ile można to tak nazwać) korzeni i gałęzi. Na koniec dodałem Sera bioNitriVec. 

 

Pierwotniaki (może) pojawiły się po ostatnim przepłukaniu filtra - niestety nie mieszałem wody w miskach z ceramiką, lawą - co robiłem zawsze wcześniej = zajęło mi to 15min - czy to mogło tak nadszarpnąć złoże że rozwinęły się pierwotniaki??

 

 

2 miesiące temu dodwanie sera bionitrivec przy podmianie zmniejszało intensywność mgły o połowę - przy 3 podmianie wykrystalizowała się porządnie. Teraz też będę podawał bo mam jeszcze ok 100ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest wata - w ostatnim koszu 2 warstwy, teraz jeszcze do wewnętrzego Aqaela wrzuciłem watę zamiast gąbki. 

 

Wczoraj dodawałem piasek - przesuwałem manado - woda od niego zrobiła się czerwona ale wata zatrzymała wszystko - teraz woda dalej jest biaława - czy da się pod mikroskopem wypatrzeć pierwotniaki bez kontrastu? nie wiem czy coś znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...