Skocz do zawartości

[45l] Nowe akwa,pełne pole do popisu. Propozycje? :)


Migdek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumię, że opinie są różne. Pewnie zależy od rybek.. Ale widziałam w akwarystycznym bojka z neonkami, i mnie widok ten zafascynował dlatego tak chcałam też zrobic.

Z razborami też ładnie by wyglądał. Nie chce bojka miec (nie mam ci - z kreską nie wiem czemu) solo.

 

Może by pasował z jakimiś innymi rybkami? Tak kilka spokojnych aby troche dopełnic? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię, że opinie są różne. Pewnie zależy od rybek.. Ale widziałam w akwarystycznym bojka z neonkami, i mnie widok ten zafascynował dlatego tak chcałam też zrobic.

Z razborami też ładnie by wyglądał. Nie chce bojka miec (nie mam ci - z kreską nie wiem czemu) solo.

 

Może by pasował z jakimiś innymi rybkami? Tak kilka spokojnych aby troche dopełnic? Jakieś propozycje?

Kiedyś, jak zaczynałem to zestaw Bojek+Razbory+Otoski wyglądał ślicznie. Teraz zastanawiam się nad czymś mniej "pospolitym" Będzie prawdopodobnie albo para ramirez + krewetki (wiem że niektórzy się oburzą) w mocno zarośniętym baniaku, albo się wk.....ę i kupię baniak 240l i będą same sumiki szkliste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parka Ramirez to niezly pomysl :) Ale lepiej sie wk...ij i kup ten 240l ! :D

Dzisiaj byłam po roślinki, były tylko dwie, nie potrafiła mi podać nazwy alw wziełam ZA DARMO bo chciała je wyrzucic. Powod? STare listi były żółtawe. No ja się nie dziwię skoro trzymają roślinki w mokrej gąbce poza akwarium w kartoniku...:/ Zabrałam te roślinki a co tam.

 

Jutro albo pojutrze pojade w końcu po rybki. Na pewno będzie Bojek ;)

 

Baniak na razie wygląda tak, ale to dopiero szkic...

 

+1 za pisownię.

post-725-0-42012100-1390403137_thumb.jpg

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa dojrzewa tydzień, z kirysków zrezygnowałam. Na pewno będzie Bojownik,już sobie jednego upatrzyłam ;)

Na dno myślałam o otoskach, chociaż też z bazaltem..

W każdym razie coś musi resztki zbierać więc na dno tego litrażu z ryb dennych mam mały wybór.

Pod koniec tygodnia wpuszcze rybki i dam zdjęcie jak się zaklimatyzują. :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię Twój punkt widzenia lecz czytając również książki i inne źródła wiem, że neonkom pasuje do 26 stopni. Jeśli będą miały dziwne zachowania, to je oddam do zimniejszego zbiornika. :)

Na dzień dzisiejszy żyją sobie razem i nie widze nic nadzwyczajnego.

Bojownik się bardziej ineteresuje przywłaszczonym sobie terytorium przy roślinkach niż neonkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ecz czytając również książki i inne źródła wiem, że neonkom pasuje do 26 stopni.


Mogę prosić o źródło ?


Ja kieruje się tym w jakich warunkach żyją i doświadczeniem swoim jak i innych akwarystów.
Te ryby zachowywać się bedą normalnie w takiej wodzie.

Ale będą żyć krócej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że moje informacje są informacjami najnowszymi czy wyssanymi z palca zacytuje ksiąężke Stefana Kornobisa pt. "Słodkowodne RYBY AKWARIOWE"

Książka wydana w 1990roku.

Str. 65 - Paracheirodon innesi

"[...] pożądany dodatek garbników; stare, regularnie nieznacznie odświeżana; o temperaturze 19-22*C [...]"

Wspomniane jest też, że osobniki, które nie mają iść na rozród mogą pływać w wodzie DO 25stopni.
Dlaczego ? Ano ponieważ powyżej 22 stopni mogą sobie spokojnie pływać, ale wyniki hodowlane z tego będą słabe.
A dlaczego DO 25 stopni? Bo to ich górny zakres. Nie powinno się wychodzić poza tą temperature. Najlepiej zatrzymać się na przedziale 23-24 stopni :).

Neonów nie masz gdzie wydać, ale wspominałeś, że masz gdzie przenieść- jak masz to zrób to teraz :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...