Jump to content
Sign in to follow this  
Bonio

Dwie nie jedzą

Recommended Posts

Witam

Nie wiem co robić, moje wszystkie rybki jedzą smacznie karme, a dwie wogule niejedzą, są bardzo chude i mam przeczucie ze niedlugo zdechną. A co do wody ma zapach jakby cos tam zgnilo.

Prosze o pomoc

ryby mam molinezje a korzen co mam to niezgnił

Regulamin 6.1 

Edited by Gagatek

Jak długo je masz? Na początku to całkiem normalne że nie chcą jeść. U mnie żałobniczki przez 5 dni wypluwały płatki, bo w sklepie nie mieli mrożonek akurat. Ramirezy to samo w 4 dniu zaczęły jeść trochę dopiero. 

Bonio: wielkośćakwarium, jakieś zdjęcie, opis czym karmisz. Tyle informacji ile wiesz o akwarium napisz. Wszystko co do głowy przyjdzie.

Co do wiel. jest spór w innym temacie, pokarm suchy powinien im wystarczyć oczywiście nie chłam, ale coś porządniejszego odrobinę. Pamiętaj jednak o tym że trzeba urozmaicać dietę ryb. Rodzaj pokarmu nie ma kluczowego znaczenie ze względu na przyswajalność i żarłoczność tych ryb, jednak info. podałeś mało. To tak jakbym ja napisał: ,,Moja rybka się boi. Co mam zrobić?"

Suchy sam w sobie nie wystarczy, z kilku prozaicznych powodów. Po prostu proces liofilizacji a potem przygotowywania pokarmu pomimo naprawdę wysokiej jakości nie jest idealny :P. Raz na jakiś czas chociaż trzeba rzucić mrożonkę. Poza tym mrożonki wychodzą taniej niż wysokiej jakości pasza.

Pamiętaj jednak o tym że trzeba urozmaicać dietę ryb

Mogłeś mnie źle zrozumieć, wystarczy żeby żyły, jednak jakość i długość życia oraz produktywność będą o wiele mniejsze.

Najlepiej zróżnicować ich jedzenie, niektóre ryby są wybredne i wolą mrożonki od płatków lub granulatu.
Jaki gatunek to ryb? Jaki litraż? Jak długo masz te ryby?