Jump to content
Luna

[17,5] nano bw

Recommended Posts

Brakowało mi jednak drugiego szkiełka i w końcu znalazłam miejsce na kolejny śmietnik... To znaczy akwarium ;p

Zbiorniczek powstał wyłącznie z tego co miałam pod ręką.

Przedstawiam swój pomysł na lampkę nocną ;)

Szkło: akwarium sześciokątne diversa, 30x30cm.

Filtr: kaskada HBL-501 (gąbki + młody skrzydłokwiat i 2x małe dendrobium).

Podłoże: czarny żwir kwarcowy.

Dekoracje: liście i gałązki dębowe.

Oświetlenie: lampka 3W made in IKEA, dioda.

Grzałka: aquael comfort zone 25W (aktualnie wyłączona).

Flora: pistia.

Fauna: brak.

Poniżej kilka zdjęć z różnych stron, z uwagi na kształt szkła.

b9MdzVA.jpg

ORYAxlQ.jpg

ORkIkCr.jpg

ERKaZYZ.jpg

m2dPc1M.jpg

0FW4vI0.jpg

A tu poprzednia aranżacja tej szklanki:

post-14457-13685173653217.jpg

Pozdrawiam :)

Ciekawa lampka nocna , a właściwie to taka natural lamp :) . Gratuluję pomysłu.

Chyba mają to w Diskusie.
Luna, mogłabyś pokazać tą lampkę z IKEi?

@Splend, dzięki :) Miło mi, że szkiełko przypadło Ci do gustu.

@Sverting hahah :D jesteś mistrzem.

Szczerze mówiąc sama już nie wiem czy cokolwiek tu wpuszczać, czy zostawić jak jest...

Krewetki i ślimaki sobie daruję, wystarczy mi ich w drugim zbiorniku. Podobają mi się neoheterandrie (pozazdrościłam Locdogowi), ale z drugiej strony nie wiem czy odpowiadałyby im takie warunki.

Poza tym ciągnie mnie znowu do płetwiastych brzydali w kubeczkach :roll:

Parametry zmierzę na dniach (akwarium zalałam dziś), 3/4 wody pochodzi z dojrzałego a reszta to wywar z liści i gałązek.

@Loc

Luna, mogłabyś pokazać tą lampkę z IKEi?

Proszę:

jansjo-reflektor-z-klamra-led__0098924_P

Zwie się "JANSJÖ", nadal mają ją w ofercie ;)

Świetny zbiornik.

Powierzchnia dna trochę mała. Gdyby baniak był deko większy to zaproponowałbym Betta coccina.

Neoheterandrie nie będą się dobrze czuć przy takiej ilości garbników.

Dzięki Pley :) miło mi tym bardziej, że w dziedzinie (m.in.) bw jesteś dla mnie autorytetem.

Sprawdziłam dziś parametry, tak jak się spodziewałam mam tu dokładnie taki sam beton jak w 96-tce.

Woda ma mocno słomkowy odcień, więc faktycznie muszę zrezygnować z neoheterandri... Zastanawiam się nad nowym kubeczkowym Czerwonym.

Czerwonemu byłoby tu bardzo przyjemnie :) i coś czuję, że właśnie jeden z kubkowych bohaterów tu zawita :)

Według seriouslyfish taki beton kolcobrzuchowi niestraszny.

Z uwagi na to, że są bardzo terytorialne i ciekawskie zalecane jest trzymanie ich w zarośniętych zbiornikach. Aczkolwiek nie będzie to chyba problemem, skoro rybka mieszkałaby sama a zakamarków do zwiedzania raczej tu nie brakuje :)

Widziałem je na żywo. Dwie sztuki mogą być o ile będą zatoczki w odpowiwedniej ilości.

Idz w Proporczyki jak proponował na początku Sver.

Bardzo fajna szklanka :). Co do obsady też poszedłbym w  proporczyki.

Przy 1-2 kolcusiach nie będziesz miała dużej przyjmności z obserwacji. Fakt są ciekawskie ale sporą część czasu spędzają w zaroślach )czego u ciebie by nie miały) a poza tym są malutkie.

Szklaneczka fajna.

Jak masz taki beton to może jakieś ślimaki?

Kolcobrzuch karłowaty skradł moje serce, jako jedna z nielicznych ryb mruga oczami ;) Gdybym miała warunki to bym je wybrała choć nigdzie u siebie w zoologach ich nie widziałam, nie wiem jak z dostępnością.

Szklaneczka piękna!

Kolcobrzuch karłowaty skradł moje serce, jako jedna z nielicznych ryb mruga oczami ;)

Nie mruga bo powiek nie ma, ale potrafi oczami  obracać  w przeciwieństwie do innych ryb i to każdym w inną stronę ;)

Ale jak wyżej pisałam 1 czy 2 to trochę mało aby móc je obserwować, ja mam obecnie 4 i aby je podglądać musze podejść do akwarium i zobaczyć co wyprawiają bo są po prostu niewidoczne ze względu na swoje barwy i wielkość , a mam do akwa z miejsca gdzie siedzę dosłownie 1,5m ;) a są ciekawe to na pewno bo jak podejdę do akwa to podpływają do szyby z taką miną  zadającą pytanie co masz?  ;)

Luny wybór :)

Edited by gracjanna

Dziękuję Wam bardzo za sugestie i tak miłe opinie :)

Wszystkie proponowane przez Was gatunki (proporczyk / kolcobrzuch / bojownik) są świetne i nie wiem jeszcze na co padnie.

Wybór na pewno poprzedzi porządna lektura paru serwisów, później zobaczę co będzie dostępne.

Szkiełko stoi dopiero od paru dni a ja już mam ochotę przenieść wszystko do 25l... :roll:

Oj taaaak Sver :D

Poza tym jeden "zieleniak" już mam i chyba potrzebowałam czegoś innego, tak dla odmiany.

HA! już wiem :D~~!

A.cyanostictum_Makokou_Purzl.jpg

Aphyosemion cyanostictum

Sverting pytanko mam. Gdzie to nabyć?? Bo szukam i szukam i nie mogę nigdzie znaleźć

Tylko ikrę w Polsce dostaniesz. Szukaj ich jako Diapteron. A jak nie to uszporuj trochę kasy i ściągnij od Fransa Vermeulena: http://www.itrainsfishes.net/content/ . On ma na bank. Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość. On mieszka na wyspie niedaleko Wenezueli.

A tak to w Holandii na bank są jakieś.

Na forum o proporczykowcach jeden z użytkowników miał i rozmnażał te ryby, możesz tam poszperać.

Mały update.

Szklanka aktualnie przechodzi apokalipsę z bąblami pleśni w roli głównej.

Widok jest dosyć koszmarny :D Pistie straciły najdłuższe korzenie.

Kiedy ta faza już minie przeniosę wszystko do szkiełka 25l i dodam kępę jakiegoś zielska.

Co do obsady - rezygnuję jednak z ryb. Będzie to sadzawka karlików szponiastych :)

Guest
This topic is now closed to further replies.