Skocz do zawartości

[17,5] nano bw


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brakowało mi jednak drugiego szkiełka i w końcu znalazłam miejsce na kolejny śmietnik... To znaczy akwarium ;p

Zbiorniczek powstał wyłącznie z tego co miałam pod ręką.

 

Przedstawiam swój pomysł na lampkę nocną ;)

 

Szkło: akwarium sześciokątne diversa, 30x30cm.

Filtr: kaskada HBL-501 (gąbki + młody skrzydłokwiat i 2x małe dendrobium).

Podłoże: czarny żwir kwarcowy.

Dekoracje: liście i gałązki dębowe.

Oświetlenie: lampka 3W made in IKEA, dioda.

Grzałka: aquael comfort zone 25W (aktualnie wyłączona).

Flora: pistia.

Fauna: brak.

 

Poniżej kilka zdjęć z różnych stron, z uwagi na kształt szkła.

 

b9MdzVA.jpg

 

ORYAxlQ.jpg

 

ORkIkCr.jpg

 

ERKaZYZ.jpg

 

m2dPc1M.jpg

 

0FW4vI0.jpg

 

 

 

A tu poprzednia aranżacja tej szklanki:

 

post-14457-13685173653217.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splend, dzięki :) Miło mi, że szkiełko przypadło Ci do gustu.

 

@Sverting hahah :D jesteś mistrzem.

Szczerze mówiąc sama już nie wiem czy cokolwiek tu wpuszczać, czy zostawić jak jest...

Krewetki i ślimaki sobie daruję, wystarczy mi ich w drugim zbiorniku. Podobają mi się neoheterandrie (pozazdrościłam Locdogowi), ale z drugiej strony nie wiem czy odpowiadałyby im takie warunki.

Poza tym ciągnie mnie znowu do płetwiastych brzydali w kubeczkach :roll:

 

Parametry zmierzę na dniach (akwarium zalałam dziś), 3/4 wody pochodzi z dojrzałego a reszta to wywar z liści i gałązek.

 

@Loc

Luna, mogłabyś pokazać tą lampkę z IKEi?

 

Proszę:

jansjo-reflektor-z-klamra-led__0098924_P

Zwie się "JANSJÖ", nadal mają ją w ofercie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pley :) miło mi tym bardziej, że w dziedzinie (m.in.) bw jesteś dla mnie autorytetem.

 

Sprawdziłam dziś parametry, tak jak się spodziewałam mam tu dokładnie taki sam beton jak w 96-tce.

Woda ma mocno słomkowy odcień, więc faktycznie muszę zrezygnować z neoheterandri... Zastanawiam się nad nowym kubeczkowym Czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według seriouslyfish taki beton kolcobrzuchowi niestraszny.

Z uwagi na to, że są bardzo terytorialne i ciekawskie zalecane jest trzymanie ich w zarośniętych zbiornikach. Aczkolwiek nie będzie to chyba problemem, skoro rybka mieszkałaby sama a zakamarków do zwiedzania raczej tu nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuch karłowaty skradł moje serce, jako jedna z nielicznych ryb mruga oczami ;)

Nie mruga bo powiek nie ma, ale potrafi oczami  obracać  w przeciwieństwie do innych ryb i to każdym w inną stronę ;)

Ale jak wyżej pisałam 1 czy 2 to trochę mało aby móc je obserwować, ja mam obecnie 4 i aby je podglądać musze podejść do akwarium i zobaczyć co wyprawiają bo są po prostu niewidoczne ze względu na swoje barwy i wielkość , a mam do akwa z miejsca gdzie siedzę dosłownie 1,5m ;) a są ciekawe to na pewno bo jak podejdę do akwa to podpływają do szyby z taką miną  zadającą pytanie co masz?  ;)

 

Luny wybór :)

Edytowane przez gracjanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za sugestie i tak miłe opinie :)

Wszystkie proponowane przez Was gatunki (proporczyk / kolcobrzuch / bojownik) są świetne i nie wiem jeszcze na co padnie.

Wybór na pewno poprzedzi porządna lektura paru serwisów, później zobaczę co będzie dostępne.

 

Szkiełko stoi dopiero od paru dni a ja już mam ochotę przenieść wszystko do 25l... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ikrę w Polsce dostaniesz. Szukaj ich jako Diapteron. A jak nie to uszporuj trochę kasy i ściągnij od Fransa Vermeulena: http://www.itrainsfishes.net/content/ . On ma na bank. Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość. On mieszka na wyspie niedaleko Wenezueli.

A tak to w Holandii na bank są jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Szklanka aktualnie przechodzi apokalipsę z bąblami pleśni w roli głównej.

Widok jest dosyć koszmarny :D Pistie straciły najdłuższe korzenie.

 

Kiedy ta faza już minie przeniosę wszystko do szkiełka 25l i dodam kępę jakiegoś zielska.

Co do obsady - rezygnuję jednak z ryb. Będzie to sadzawka karlików szponiastych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...