Jump to content

POMOCY mętna woda w akwarium

lukasz3c
 Share

Recommended Posts

Witam 

Być może jest to nie zbyt miła okoliczność ale chciałbym się z wami przywitać gdyż jestem nowy. Zazwyczaj ze swoim małym zbiornikiem(60l) radziłem sobie sam ale teraz potrzebuje pomocy specjalistów. Akwarium jest młode gdyż mam je od października i wszystko było ładnie pięknie neonki, gurami, glonojad i kilkanaście krewetek. Wszystko żyło sobie bardzo ładnie co tydzień podmieniałem ok 15l wody. Ale jako że jestem studentem 2 dni temu na imprezie ktoś nie wiem czy chciał zrobić dowcip czy to był przypadek ale utopił w akwarium szklankę pepsi gdzie wiadomo że szkło nie szkodzi ale to pepsi tak coś zaburzyło że woda następnego poranka była już lekko mleczna. Podmieniłem jakieś 40% wody wczoraj i dziś tak samo ale to dziadostwo nie chce ustąpić pomimo węgla aktywnego w filtrze i nowych wat filtrujących. Poradźcie jak odratować akwarium wyławiać rybki i wszystko od nowa czy co robić? załączam zdjęcia jak było kiedyś i jak jest teraz

Dodam jeszcze że do filtrowania używam dużego filtra kaskadowego o wydajności 500l/h połączone jest to z systemem poboru wody z pod powierzchni żwirku. Woda w akwarium ma 26 C. Jeśli mogę jeszcze coś dopisać co pomoże to piszcie 

post-20019-0-92849200-1389636841_thumb.jpg

post-20019-0-78390400-1389636917_thumb.jpg

post-20019-0-24171900-1389636949_thumb.jpg

Bakterie na pewno nie zaszkodzą, ale moim zdaniem to strata pieniędzy, zrobiłeś dość duże podmiany wiec pepsi już nie powinna szkodzić wiec teraz pozostaje cierpliwie czekać aż się samo ustabilizuje,najlepiej jak na te 2-3 tygodnie byś oddal ryby komuś na przechowanie do dojrzałego zbiornika bo ta sytuacja może się odbić na ich zdrowiu.