Skocz do zawartości

Start 112 litrów - początkujący


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem początkującym akwarystą, wcześniej posiadałem akwarium z samymi gupikami, żadnych innych ryb nie posiadałem, oczywiście nie licząc tych w oczku ale to inna bajka. Posiadam baniak o takich parametrach.

 

Długość 80 cm,

Szerokość 35cm,

Wysokość 40cm,

 

Pokrywa - świetlówki 2x18W (możliwość zmiany)

 

Filtr - Aquael Turbo 2000

 

Grzałka - 100W

 

pH wody - podane na stronie wodociągów 6- 6.5

 

Przeczytałem mnóstwo, opisów ryb, roślinności, co zastosować do dna, itp., itd., W akwarium chciałbym umieści parę Pielęgniczek Ramireza, stadko Neon Innesa i skończyć na otoskach w stadku by było im jak najlepiej. Z tego co wyczytałem to dla pielęgniczek najlepsze podłoże to piasek, ale mam pytanie czy pół akwarium może być w piasku a drugie pół w żwirku ? Jeśli tak to jaka wielkość żwirku ? Nad wystrojem to myślałem nad korzeniami, kokosem, i kamieniami, ale nie wiem czy to będzie do tej obsady ryb pasowało. Całkowicie nie wiem jaką roślinność umieścić, chciałbym się tu poradzić bardziej doświadczonych akwarystów. Interesuje mnie akwarium w takim stylu jak zamieszczone na obrazku poniżej i nie wiem czy dla tej obsady takie akwarium pasuje ?

 

94g7.jpg

 

Najbardziej interesuje mnie jaka obsada roślinności wypadałaby najlpeiej do takiego awkarium przy takim doborze rybek.

 

Pozdrawiam,

Gabriel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecano mi tu na forum - do ramirezek odpowiednie są neony zielone. 

Piasek i żwir można - ale po co :) 

Dla neonów nie może być solarium - muszą mieć cień - albo rośliny pływające albo szerokie liście które robiły by cień

Podłoże najlepiej ciemne - ale jak piasek będzie (pewnie jasny ) to przydałyby się liście na dno - to przyciemni dno - neony lepiej się poczują a liście dodatkowo puszczą trochę garbników i kwasów. Woda pewnie trochę zżółknie - ale to tym bardziej pożądane. 

Pytanie czy to ma być baniak biotopowy czy raczej ogólny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ryb najlepszy jest biotopowy bo mają tak jak w domu (oględnie mówiąc). Obsada którą podałeś to już prawie biotopowa - jeżeli ma to nie być BW to więsza ilość roślin, kryjówek, trochę liści, korzenie, chwasty pływające i pewnie coś z tego będzie. 

 

Czyli jak bym chciał zrobić tak ja na tym zdjęciu w pierwszym poście, to jakie rośliny byłyby najlepsze do tego typu akwarium ? Chodzi mi o to jakie rośliny nie miałby problemu, nie chcę sadzić czegoś co będzie się gryzło i może nie przetrwać. Może ktoś ma jakieś propozycje jakich roślin użyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Rogatek sztywny

-Moczarka do robienia cienia(pływająca)

-Nurzaniec śrubowy

-Kryptokoryna karbowana

-Bolbitis Heudelota(tu będzie problem z zakupem)

Może nie będzie dokładnie jak na zdjęciu, ale też można wymyślić jakąś konkretną aranżację ;)

Aha, no i może jakieś mało wymagające anubiasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystając z tego, że dopiero na weekend zaczynam działać przy akwarium. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie chciałbym zastosować filrt zewnętrzny. Interesuje mnie hanza hw-302 i Aquael Multikani 800, ale przy Aquaelu wyczytałem , że zdarzają się wadliwe wersje i przeciekają. Czy do 112l wystarczył by mi Aquael, czy może lepiej zastosować tego hanza ?:)

 

Pozdrawiam,

Gabriel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HW-302 - podstawa to porządnie go przygotować - nie wsadzać tam tego co jest w standardzie - oczywiście zależnie co tam jest - ale od razu wypełnić go porządnie - ceramiką, lawą, keramzytem - czy co tam się kupi - na koniec gąbka albo wata. Chodzi o to żeby jak najwięcej złoża zaczęło dojrzewać by po paru tygodniach nie dodawać tam niczego, nie mieszać, nie czyścić. Na koszyk albo zamiast niego założyć prefiltr - jakąś gąbkę - żeby syfek początkowy i późniejszy go nie zawalał - lepiej niech się na gąbce zatrzyma - filtr dłużej będzie chodził bez większego spadku przepływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...