Skocz do zawartości

zacier nie bąbelkuje, co2 - co zrobiłem źle


lukeboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem zacier ze składników:

 600 gramow cukru

25 gramow drożdzy

0,8 litra wody

 

W/w składniki w 1,5l butelce.

 

Po 24 godzinach zacier bąbelkuje może 1 bąbelek na 3 sekundy, chce aby było bardziej intensywniej, który ze składników mam dodać? Z góry dzięki za porade. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką temperaturę ma ten Twój specyfik? Bo musi być ciepły.

Domową. ;)

 

Jeśli użyjesz receptury bimbrowników starej jak świat (1410), to nie ma możliwości aby nie zadziałało.

Sprawdziłbym szczelność połączeń. ;)

I zbieraj na zestaw CO2 pamiętając, że co najprostsze to najmniej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem to tak ze strony kulinarnej żę proporcie dadzą nam tylko i wyłącznie długość wytwarzania CO2 jak złę proporcje to i bakterie które nie mają jedzenia w tym przypadku cukru to nie będą pyrkolićnam :D że to tak ujmę ;] ważne jest aby nie lać gorącej wody kolejny sposób jest taki że czym cieplejsza woda z naszą bimbrownią(butelka nr1 z drożdżami) tym lepiej nam działa więc można zawsze wmontowaćjeszcze grzałkę 5 lub 10W do butelki i woda będzie ciepła to i CO2 szybciej będzie sie robiło :]
PRzypomnijci sobie zasadę mamy babci dziadka czy taty co robi z ciastem drożdżowym :] no? Odkłada w ciepłe miejsce dla szybszego wzrostu(szybszego działąnia drożdży) i przykrywa ;]


/Rejestrując się na forum zaakceptowałeś regulamin. W nim jest wymóg by pisać poprawnie po polsku. /Dunay

Edytowane przez Dunay
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bakterie a drożdże. I grzałki nie montuj, bo za wysoka temperatura zabija drożdże. Za wysoka ilośc cukru powoduje zbyt duże stężenie alkoholu, co może spowodować zahamowanie fermentacji. Specjalne drożdże gorzelniane mogą pociągnąć i przy wyższym stężeniu, ale czy piekarnicze to nie mam pojęcia. Ja robię piwo i trzeba mieć specjalne drożdzę , żeby pociągnęły powyżej 30 stopni.

Ogólnie dałeś za dużo cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wysoka temperatura zabija a drożdże w temperatuże 35 stopni wariują ;] a za wysoka zabija to wiadome grzałka 5/10 W w butelce 5L daje dobra temp ;] ja robie tez winko wiec dobrze dac tez te winiarskie to dłuzej chodzi ;]
PS:. w drożdżach sa bakterie które sie aktywuja przy pomocy cukru :P Jak posypiesz kostke drożdży łyżka cukru ona sie rozpuści bo zaczna aktywacje ;]

Edytowane przez dawid-x-maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam  ja robię tak  świeże; drożdże babuni; ok 1/4 kostki  do szklaneczki  do tego trochę cukru i letniej wody niech to sie rozpuszcza.Gotuje wodę tak z 1 litr  a potem dodaje do tego 3 szklanki cukru,  po wystygnięciu wlewam drożdże,  po 10 min po zakręceniu już śmiga bez problemu. Butelka po napoju 3 cytryny

post-18750-0-89394500-1393335355_thumb.jpg

Edytowane przez robertmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...