Skocz do zawartości

Gurami mozajkowy płeć


adrian033
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z odróżnieniem płci, niby dorosłe okazy ale mam pewne wątpliwości, ten co wygląda mi na samca ma ostro zakończoną płetwę grzbietową, ale za to podgardla nie ma pomarańczowego, za to ta niby samica ma pomarańczowe podgardle, ale płetwa jest mniej ostro+zakończona, ale tak samo długa. Co wy sądzicie o tej parce ? No i jak jeszcze ewentualnie mogę płeć odróżnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian to ja Ci opiszę  osobę a Ty mi powiedz czy to kobieta.

Od tyłu widziałem. Niewysokie. Długie włosy spięte w kucyk. Kaczkowaty chód. Facet to chyba nie jest bo ma długie włosy.. Ale za to jakieś bary szerokie..

Z fusów mamy wróżyć? Jak chcesz pomocy to przysiądź na pół godziny z aparatem albo telefonem i porób zdjęcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku jestem pewien na 99,99 % że to młode samce, ale zrób jescze wyraźne zdjęcia płetw (grzbietowych, ale też odbytowych - na tych dolnych dorosłe samce mają takie wyrostki, może już im się tam zaczęły pojawiać).

 

Edit: W czasie jak to pisałem dałeś nowe zdjęcia. Jeśli na nich są obie ryby, to na 100% to dwa samce.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze te.


A jeśli to są samce to jak długo mogą być ze sobą? Razem i czy zagrażają sobie na+wzajem?


Do+dam jeszcze po po obserwacjach ,że jedna z ryb jest jak by pełniejsza po bokach i to ona ma mniej spiczasty ogon na grzbiecie, no to jedno a drugie strasznie się stroszy i blokuje tą drugą rybę jak tylko na siebie wpadną. Co o tym sądzicie?

post-20012-0-95683100-1389625494_thumb.jpg

post-20012-0-30995600-1389625505_thumb.jpg

post-20012-0-91734500-1389625514_thumb.jpg

post-20012-0-14665300-1389625528_thumb.jpg

post-20012-0-59298900-1389625542_thumb.jpg

post-20012-0-00022700-1389625554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie, które opisałeś na końcu jest charakterystyczne dla samców. To coś w rodzaju pozy imponującej, przyjmowanej żeby pokazać konkurentowi jakim jest się wielkim i jak wspaniale zbudowanym. Samce zachowują się tak względem siebie, ale "puszą się" też w stosunku do samic.

Na zdjęciach masz dwa samce - mają płetwę grzbietową dochodzącą już do nasady płetwy ogonowej (z czasem będzie jeszcze trochę dłuższa).

Trudno powiedzieć jak długo samce mogą być razem w 112 l. To tylko 80 cm - na haremik na styk, na dwa samce z samicami zbyt mało. Dużo zależy też od wystroju akwarium. Myślę, że ok. miesiąc możesz je jeszcze mieć razem. Dokup ze dwie samice i patrz, który samiec je zaakceptuje, albo chociaż mniej intensywnie będzie przeganiać. Tylko uporządkuj wcześniej resztę obsady.

Ja przez pewien czas miałem dwa samce w podobnym baniaku. Póki między młodymi samcami panowała względna równowaga sił, to każdy siedział głównie w swojej części akwarium, a przepychanki miały miejsce jedynie jak któryś naruszył terytorium drugiego. W miarę dojrzewania samców jeden zapuszczał się "w gości" częściej i przeganiał rywala nawet na jego terenie. Kiedy dokupiłem samice, to tego bardziej agresywnego wydałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...