Skocz do zawartości

Rozmnażanie zmienniaka plamistego(platki)


Coolfon1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry wody? Twarda, miękka? Słodka kwaśna? Teoretycznie w zwykłej kranówie bez żadnych modyfikacji powinny się mnożyć, ale każdy ma inną kranówę. Podaj więcej info o akwarium. Może to kwestia aklimatyzacji (nie podałeś nawet ile czasu masz te rybki...), a może masz nie nadającą się wodę. U mnie platki się ganiały nie samowicie już 2 dni po wpuszczeniu, systematycznie od mniej więcej 7 wieczorem do 9 samica była ganiana po całym baniaku. Wszystko się zmieniło po podmiance wody na teoretycznie tę samą kranówę, ale krócej odstaną. Samiec nie gania żadnej z dwóch samic, a powiększony brzuch (ciążowo) ma ta samica której samiec ani wcześniej ani teraz nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody, twardość, kwaśność itd. Może masz złą wodę z kranu poprostu. Skoro nie podasz żadnych informacji, to jak ktoś ma Tobie pomóc?

 

Edit:

Są testy wody, jak kupisz i spr. to ktoś Ci dopiero będzie mógł pomóc.

Regulamin 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrami na razie się nie przejmuj, z doświadczenia wiem, że przy żyworódkach, zmiennikach, mieczykach i gupikach nie jest to najważniejsze. Od jak dawna przebywają w akwarium? U mnie na początku zmienniki i mieczyki też się nie rozmnażały, aż po 2-3 miesiącach zaczęły szaleć i mocno się mnożyć. Moim zdaniem za często też podmieniasz wodę, rób to co 2 tyg i to maksymalnie 10 l. Dla nich ważna jest stabilizacja warunków. No i zadbaj o to by młode miały się gdzie schronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Parametrami na razie się nie przejmuj, z doświadczenia wiem, że przy żyworódkach, zmiennikach, mieczykach i gupikach nie jest to najważniejsze. Od jak dawna przebywają w akwarium? U mnie na początku zmienniki i mieczyki też się nie rozmnażały, aż po 2-3 miesiącach zaczęły szaleć i mocno się mnożyć. Moim zdaniem za często też podmieniasz wodę, rób to co 2 tyg i to maksymalnie 10 l. Dla nich ważna jest stabilizacja warunków. No i zadbaj o to by młode miały się gdzie schronić.
7

 

Powiedziałem to wcześniej i powtórze. To są twarde ryby i w zasadzie nie powinno być problemu, ale założyciel tego tematu podał tak mało info iz możliwe że coś działa na dużą niekorzyść dla ich rozrodu, dlatego mówię o ph info o akwa wystrój itd.


 

 

Nikt jeszcze na to nie wpadł, że na 50l to trochę za dużo platek? Poza tym jak jeszcze się mają rozmnozyć...
Hehe... Przeoczyłem to, oczywiście masz rację max 6 sztuk chyba przy małej liczbie innych mieszkąnców bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...