Skocz do zawartości

Rio 200l Problem w doborze roślinek i aranżacji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie jestem pewien czy temat w dobrym miejscu zakładam ale to mój pierwszy post na forum , wiec proszę o wyrozumiałóść

 

Posiadam w tym momencie

 

Zbiornik 200l Rio

Oświetlenie t8 2x30w (za tydzień kolejna świetlówka dochodzi t8 30w)

Filtr JBL 901

Grzałka 200W

 

Podłóże Jbl Manado

Substrat Aqua Basis+

Nawożenie symfonia złota

Carbon w płynie

 

Korzęń Red moore około 50cm szerokości wys,około 40cm(własnie się moczy w wannie)

Kamienie Dragon stone 1x2kg 2x 0,5kg

 

 

Obsada

Neonki 10szt

Neonki Kardynałki 8szt

Danio zebra 4szt

Danio Perłowe 1szt

Otoski 3szt

 

Krewetki Amano 6szt

Krewetki (50szt około)

Ślimakimaki Helenki 12szt

 

 

Roślinki

Anubias barteri  nana

Echinodorus bleher

Echinodorus cordifolius

Pogostemon helferi

Java moss

Rotala

Acorus " Pussillus

Bacopa myriophylloides

Glossostigma elatinoides

Sagittaria subulata

Rotala indica

Lilaeopsis novae-zelandiae

Eleocharis acicularis

Hydrocotyle "Japan"

 

 

Moje pytanie polega na tym jak najlepiejj zaaranżować korzeń w zbiorniku i jakie roślinki najlepiej zostawić a jakie usunąć. Ponieważ było za mało światła i postanowiłem dokupić elektroniczny statecznik 1x30w t8 na allegro i dołoży żeby było co najmniej 0,5W/L bo nie wszystkie roślinki rosły jak należy .Chce zrobic akwarium naturalne ,z chodnikiem z przodu .układ w litere U lub trójkątny Chciał bym sie pozbyc w miarę możliwościi hydrocotyli , i liaeopsisu,  Korzeń chciałbym umieścic z boku (strona jeszcze nie wiadoma) lub na środku ,Kamienie mneij więcej po środku lub przy układzie U z boku , co doradzacie ??Muszę trochę fotek wrzucic jak wyglądaja kamienie i korzeń,  Na pierwszym planie fajnie by było żeby rosła glossostigma , z jednej strony a z drugiej pogostemon, Potem już sam nie wiem i tu zaczynajż się schody , co zostawić co wyrzucic, czy dac coś innego na pierwszy plan.Dokłdam fotke z przed 4 miesięcy.Pewna obsada w akwarium już nie aktualna i dodatkowo dołożony filtr (długa historia), Jestem otwarty na wszelkie prorpozycje. tzn Butla co2 odpada bo mnie żona utopi w akwa:) już i tak mam dość słuchania że tam gdzie jest zbiornik mogła by stać PIĘKNA KOMODA. Proszę o wyrozumiałość

 

post-17967-0-58211500-1389165750_thumb.jpg

Edytowane przez Coprax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człeku, Ty powinieneś od korekty obsady zacząć.

 

Jakie masz: pH, GH, KH i najniższą temperaturę w pokoju, a jaką stale w zbiorniku?

Witam Człeku:) temperatura w pokoju 20st najmniej,    Ph było  7,8  GH i KH były w normie według mojego kolegi. Miał zestaw testów ale więcej go nie pytałem powiedział że parametry wody są ok. Powiem od razu że miałem wcześniej LTka i to właśnie on namówił mnie na zmianę, Jestem ciemny w tych sprawach wiec pisze w dziale dla początkujących a nie chce co chwile się go dopytywać bo w końcu straci do mnie cierpliwość. Moje pytanie jak skorygować obsadę według tego co opisałem powyżej. Wiec pierwszym krokiem będzie obsada. Potem zastanowimy się jak za aranżować  zbiornik.Znalazłem zestaw testów JBL EasyTest 6in1 Test Strips więc je zamówię i będziemy wiedzieć wszystko

 

Regulamin 6.1. Zadbaj o pisownię. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6in1 to takie wiesz, minimum. JBL są całkiem ok, ale kiedyś fajnie by było się w kropelki zaopatrzyć.

 

Z mojej strony tyle, że wysokie pH (7,8) zwiastuje bardzo wysokie KH, lub wysoka ilość soli np siarki w wodzie. Norma w takim wypadku jest inna dla każdego gatunku. Dla większości Twoich zwierząt musisz zjechać w dół z pH. Dla neonów kardynałów (pijesz do nazwy cardinal tetra? My je nazywamy neon czerwony) np pH powinno spaść poniżej 6.

 

Przydałoby się zrobić testy i zdecydować się albo na danio, albo neony albo czerwone, albo czerwone. One się pięknie rozkładają właśnie w tej kolejności na podziałce termometru.

 

Dodatkowo z 90W oświetlenia zaczniesz bardzo siadać na wytrzymałości szyszynki u ryb. Rybki przeźroczyste, szyszynka światłoczuła - kataklizm gwarantowany. Co gorsza kataklizm w pięknych barwach, bo prześwietlana szyszynka powoduje piękne wybarwianie się ryb, niestety kosztem hormonalnej Hiroszimy.

 

Także TESTY ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz :razz: . Ok testy zamówię za kilka dni(na razie paski) spodziewam się kart upominkowych na urodziny do sklepu akwarystycznego. Ale nie o tym  mowa zależy mi na Neonkach bo są na prawdę piękne. W przyszłości chciał bym może Galaxy Rasbore dołożyć ale czy to nie będzie problem,to chyba z rodziny Danio jest.Jakie rybki można dołożyć do Neonek ? Bo rozumie  że krewetki nie mają na to wpływu na obsadę w połączeniu z Neonkami ? Teraz z innej beczki pytanie poza tematem jak długo trzeba moczyć korzeń zanim przestanie wypływać , już się wybarwił ale jeszcze  wypływa przyłożyłem go wiaderkiem  z minimalną  ilością wody(korzeń red moor) i się dalej moczy w wannie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...