Skocz do zawartości

[300l] Malawi


Guban88ok3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Serpentynit łatwo da się rozłupać - wystarczy podnieść.. większy kawałek i rąbnąć nim o twarde podłoże - rozkrusza się na mniejsze kawałki.

(ja tak zrobiłem, kupłem 3 duże kawałki po ok. 30 kg każdy i jeden w ten własnie sposób rozkruszyłem na mniejsze części, a kupiłem w składzie ogrodniczym w Jaworznie, woj. śląskie)

 

Pozdrawiam !

 

Właśnie takie szukam tyle, że nie mogę znaleźć.

Byłem w 7 składach kamienia i wszyscy mi mówili, że w takiej postaci serpentynitu nie dostanę... a przecież wiele ludzi ma w postaci bryłek.

No nic, może pójdę do składu ogrodniczego i tam zobaczę.

Jeśli można wiedzieć, to ile zapłaciłeś za te ok. 100kg ?

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie szukam tyle, że nie mogę znaleźć.

Byłem w 7 składach kamienia i wszyscy mi mówili, że w takiej postaci serpentynitu nie dostanę... a przecież wiele ludzi ma w postaci bryłek.

No nic, może pójdę do składu ogrodniczego i tam zobaczę.

Jeśli można wiedzieć, to ile zapłaciłeś za te ok. 100kg ?

Zapłaciłem 0.50 zł/kg,czyli 49 zł

(jak nie można kupić w postaci bryły to w jakiej postaci - w łupkach ?..)

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kupiłem na składzie kamieni. Koleś mówił że jest 20 czy 25 ton , ale wydaje mi się że przesadził...

..kamienie nie wyglądają na tyle ile ważą i można się przeliczyć...

Nie raz np. podczas kąpieli nad rzeką widziałem kamień, który wydawał mi się lekki, dopiero po próbie podniesienia okazało się jak bardzo się myliłem...

 

Przy wkładaniu kamieni do swojego baniaka nieco się napociłem.. 2 kamyki po ok. 35 kg każdy trzeba było podnieść na wysokość ponad 120 cm - szafka ma 70 cm wysokości + akwarium 50 cm, poza tym trzeba przecież uważać, żeby nie stuknąć w szkło i delikatnie kłaść "kamyczki" na podłoże.. Musiałem je jednak odpowiednio ustawić/obrócić, a ze kamienie są tak duże, że nie można ich obrócić w akwarium, bo zahaczyłyby o szkło.. manewry musiałem powtórzyć dwukrotnie...  - plecy bolą do dzisiaj.. (kamienie wkładałem 2 dni temu...) ;)

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Bebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam:) Po dłuższym czasie , dołączeniu do obsady perlmuttów zrobiłem pewną korektę w oświetleniu. Dałem 3 naświetlacze i zbliżyłem je do siebie żeby dawały efekt "jednego" wpadającego światła do akwa:) 
 

351vl7p.jpg
 
2e18zsm.jpg
 
207261d.jpg
 
Naświetlacze są pochylone o 45 st. do tyłu co daje oświetlenie całości środka akwa z niedoświetlonymi bokami :) Niestety cały czas walczę cyfrówką , brak finansów na coś konkretnego.

A tu dwa samce saulosi i perlmutt:
 
ru2p00.jpg

Obsada na tą porę to :

1+5 saulosi 
8 młodych joanjohnsonae
8 młodych perlmutt ( na 100% dwa samce ) fajne walki między nimi o kamień co stoi na środku akwa.


W planach HQI 1x70 W.



Malawi [300l]
Edytowane przez Guban88ok3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...